Змиті паводком дороги у Чорнухинському районі хочуть ремонтувати коштом держбюджету

Влада
Ольга Матвієнко4 липня 2016 о 11:141048 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Змиті паводком дороги у Чорнухинському районі хочуть ремонтувати коштом держбюджету
Про виділення коштів із державного бюджету на відбудову доріг домовляється голова облдержадміністрації.

Змиті паводком дороги у Чорнухинському районі хочуть ремонтувати коштом держбюджетуНа ремонт доріг в Чорнухинському районі попросять грошей із державного бюджету. Фото із соцмереж

Чорнухинський район отримав перші 7 мільйонів гривень, які обласна влада виділила на відшкодування збитків, завданих негодою 22 червня.

Кошти вже розподілили між сільськими радами, а ті, у свою чергу, за декілька днів на власних сесіях мають прийняти рішення про виплату цих грошей місцевим мешканцям.

Про це йшлося 30 червня під час чергового засідання штабу з ліквідації наслідків стихійного лиха у Чорнухах. Участь у засіданні, окрім керівництва району, сільських голів, працівників відповідних служб, також взяли голова Полтавської ОДА Валерій Головко, його заступник Роман Товстий, народний депутат України Павло Кишкар, депутати обласної ради.

Валерій Головко статистичну довідку слухати відмовився, а відразу перейшов до конкретної і болючої проблеми – ремонту та відновлення зруйнованих доріг у районі.

– Доріг немає, – констатував він невтішний факт. – Порівняно з іншими районами, у вас доріг немає – тільки напрямки залишилися. У вівторок у мене буде зустріч із керівником бюджетного комітету Верховної Ради Андрієм Павелком щодо виділення коштів з державного бюджету як цільової субвенції на відновлення доріг у Чорнухинському районі. Тому поставив завдання Службі автомобільних доріг до вечора понеділка покласти на стіл дефектні акти щодо ремонту доріг у розрізі кожного села. Служба відпрацює з кожним сільським головою, щоб потім не було суперечок, а чому ту чи іншу дорогу не включили. Дефектний акт прийматиметься з підписом сільського голови.

Змиті паводком дороги у Чорнухинському районі хочуть ремонтувати коштом держбюджетуЛюди потроху ремонтують будівлі. Фото Анни Чапали

Очільник області попросив сільських голів провести сходки у своїх населених пунктах і визначитися, які дороги їм потрібно відремонтувати в першу чергу. Частину коштів Валерій Головко пропонуватиме виділити депутатам обласної ради – за рахунок надходжень від перевиконання обласного бюджету.

– І в обласній раді, і у Верховній наше завдання – відстояти ці ініціативи і дефектні акти щодо відбудови доріг. Це той момент, коли можна кардинально поліпшити ситуацію в Чорнухинському районі. Як то кажуть, не було б щастя, так біда допомогла, – прокоментував очільник області. – Я щиро дякую колегам – керівникам сусідніх регіонів, які відгукнулися на нашу біду, направляють будівельні матеріали. Так сталося, що біда нас об’єднує. І добре, що не відбувається політичних суперечок. Тому прохання до всіх служб – не пропустити жодного двору, жодного господарства і допомогти всім, кому потрібна допомога.

Змиті паводком дороги у Чорнухинському районі хочуть ремонтувати коштом держбюджетуСтихія завдала непоправної шкоди городам. Фото Анни Чапали

Щодо втрат, яких зазнали аграрії, то за підтримкою і допомогою влада Полтавщини звертатиметься до земляка – міністра аграрної політики та продовольства Тараса Кутового. Йдеться про цільову субвенцію. Як зауважив на засіданні штабу Валерій Головко, попередня розмова з міністром вже була.

Присутній на засіданні нардеп Павло Кишкар зауважив, що звернення обласної ради і голови ОДА не залишиться поза увагою парламенту.

– З державного бюджету ми виділимо саме стільки, скільки буде необхідно, щоб подолати всі наслідки, – прокоментував парламентар.

Актуальним залишається питання запобігання виникненню екологічного лиха, зокрема, масових отруєнь та захворювань. На сьогодні в районі заборонено пити та використовувати для приготування їжі воду з колодязів. Тому сільські голови забезпечують підвіз у села питної води. ДСНС тільки починає відкачувати воду з криниць – на заваді стає високий рівень ґрунтових вод. Проте головний рятувальник області Володимир Салогуб запевнив усіх сільських голів, що фахівці ДСНС працюватимуть у районі, доки не відкачають воду з останньої криниці та погреба.

Зважаючи на те, що під час страшної зливи у водойми змивало все з городів, господарських дворів, цвинтарів, фахівці також просять місцевих мешканців утриматися від купання у річках та ставках заради збереження власного здоров’я.

Повертаючись до питання відшкодування втрат місцевим мешканцям, то гроші люди почнуть отримувати вже наступного тижня. Голова ОДА попрохав відповідні фінансові структури прискорити процес і спростити процедуру отримання коштів, адже чорнущанам вони дуже потрібні.

– Такої трагедії, як цього року сталася, ніхто зі старожилів не пам’ятає. Менша повінь була у 1972 році, але вона була весняна і не страшна. А це літня, у людей повністю городи посаджені, позмивало все, дахи побило градом. Люди дуже переживають. Заспокоюємо, як можемо, надаємо допомогу, – розповідає Вороньківський сільський голова Анатолій Басенко. – У селі Пізники з 200 дворів все позмивало, на городах нічого живого. Дахи будинків зараз перекриваємо. У Вороньках 500 дворів з хвостиком, залишилося не перекритих 60 дворів. На нашу сільську раду просили біля 3 мільйонів гривень. До отримання другого траншу усім сільським радам гроші розділили по 76% від потреби, нам – 1 мільйон 887 тисяч гривень. Їх найближчим часом розподілятимемо на сесії. Обговорюватимемо по кожному дефектному акту, але ділитимемо усім мешканцям порівну, щоб нікого не образити.

– Хочу заспокоїти: ситуація в районі контрольована, працюємо, робимо все можливе й неможливе, – говорить голова Чорнухинської РДА Олег Ковган. – Хочу подякувати колегам-головам райдержадміністрацій, які допомагають. Надходить щебінь, шифер цемент. Наслідки негоди ми здолаємо. Як сказала мені одна місцева бабуня: «Синок, ми війну пережили, переживемо і це». Головне – без паніки, разом громадою допомагати один одному і підтримувати.

Прес-служба Полтавської ОДА

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter