На Полтавщині хочуть змінити герб одного із районів

Суспільство
Ольга Матвієнко9 лютого 2015 о 15:252041 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 На Полтавщині хочуть змінити герб одного із районів
​На думку місцевої громади Кобеляцького району, герб прославляє імперську Росію, в якій винищували козаків.

На Полтавщині хочуть змінити герб одного із районівГерб Кобеляцького району

5 лютого у Кобеляках відбулося засідання круглого столу, на якому обговорили відповідність герба району сучасності.

Участь в обговоренні взяли керівництво району, історики, краєзнавці та громадські активісти. Про це повідомили на сайті Кобеляцької районної ради.

Нинішній герб району затвердили рішенням п’ятої позачергової сесії районної ради четвертого скликання від 23 січня 2003 року. Останнім часом на адресу місцевої влади надходило багато нарікань на невідповідність його реаліям доби.

– Нинішній герб символізує поразку шведських військ 1709 року неподалік Переволочанської фортеці поблизу Кобеляк, – розповів Олександр Ісип, міський голова Кобеляк. – Він несе елементи герба, який був присвоєний місту Кобеляки у 1842 році на честь перемоги над королем шведів Карлом ХІІ і, відповідно, над запорожцями, оскільки частина українських козаків воювала саме на його боці. Необхідно затвердити герб, який би не прославляв Росію та той період, коли козаки піддавались нещадним тортурам і масово спалювались села, а символізував віковічну боротьбу українського народу за свою незалежність.

Співробітник Полтавського обласного центру туризму і краєзнавства, кандидат педагогічних наук Євген Копилець підготував історичний екскурс, коли місту було присвоєно статус повітового. Він зазначив, що велика кількість козацьких печаток, які збереглися до нашого часу, можуть дати підставу для заміни головного символу району.

На круглому столі дійшли висновку, що заміна старої символіки, увага до питань національної ідеї актуальні з точки зору виховання нового покоління українців.

За підсумками круглого столу прийняли рішення про створення робочої групи, яка займатиметься питанням розробки нового герба. До неї повинні увійти фахівці з історії, геральдики. Питання також винесуть на обговорення з депутатським корпусом Кобеляцької районної ради.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter