У Полтаві на платному уроці в школі патріотизм і доброта коштують 15 гривень

Скандали
23 вересня 2015 о 16:35407612 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 У Полтаві на платному уроці в школі патріотизм і доброта коштують 15 гривень
Дітей примусили заплатити за урок.

У Полтаві на платному уроці в школі патріотизм і доброта коштують 15 гривень Зі школярів вимагають гроші за урок патріотизму. Фото Ольги Матвієнко

Сьогодні, в День міста, в полтавській гімназії «Здоров’я» №14 провели «Урок доброти». Коштував він 15 гривень. Хочуть чи не хочуть туди йти діти, їх ніхто не запитував, це добровільно-примусово.

Але оскільки такі уроки проводяться на комерційній основі не раз на рік, батьки збунтувались. Дехто мовчки віддав гроші на це, а комусь не до вподоби ні сама ідея платних заходів (бо вважають, що можна і безкоштовно виховувати патріотизм і доброту), ні персоналії, які з року в рік приходять із цими уроками, не особливо враховуючи вік дітей та їхні зацікавлення. Батьки поскаржились керівництву закладу, наразі чекають письмову відповідь.

Артисти самі запропонували платний урок-концерт, керівництво школи погодилося

Діти не особливо раді такому уроку-концерту, їм не дуже цікаво.

Організатор та ідейний натхненник згаданого уроку – екс-директор обласної філармонії Герман Юрченко, заслужений працівник культури України.

Оскільки директора гімназії сьогодні немає (так сказали батькам у закладі), то відповідь готує батькам заступник з виховної роботи Тетяна Іванівна Кривошапко. Для «Кола» теж коментувала заступник директора:

– Сьогодні День визволення Полтави, тож традиційно у нас проходить «Урок доброти». Герман Юрченко сам гарно розповідає, із ним були Валерій Соколик (екс-соліст гурту «Краяни», нині артист філармонії – авт.) та Катерина Юрченко (донька Германа Юрійовича, теж артистка філармонії). Валерій Соколик співав, Катерина Юрченко читала поезії Тараса Шевченка та Василя Симоненка, вона гарно, патріотично розповідає по-українськи. Ми знаємо Катю, вона вчилась у нашій школі. Вчителі виходили і дякували за концерт в кінці.

Ми запитали, чому урок проводять на комерційній основі і від кого надійшла така ініціатива – від самих артистів чи від керівництва школи.

– Вони запропонували, а ми погодились, адже концерт дуже цікавий. А ще я дізнавалась про відгуки з інших шкіл, де вже пройшли ці концерти, всі схвально говорили про захід. Платно, бо це ж їхній хліб, гастролі ж оплачуються, наприклад їм. А ще апаратура, вони все це привезли, у школі немає такої апаратури. Усі взагалі задоволені, – резюмувала Тетяна Іванівна.

Батьки здають гроші неохоче, але не здати – соромно

Багато батьків проти таких платних уроків, але не всі готові говорити на загал. Розповісти про це погодилась Наталя Рудько, мама п’ятикласниці.

– Після того, як дитина прийшла зі школи зі словами «треба здати 15 гривень – буде якийсь урок чи концерт за участю Германа Юрченка», я задалася питанням – а чи хтось запитував думку батьків щодо таких заходів, які є обов’язковими і до того ж повинні оплачуватися батьками. Тому написала заяву на ім’я директора нашої гімназії «Здоровя» № 14 Піддубної Віри Василівни. Я попросила надати мені пояснення, на якій підставі в школі проводяться якісь платні уроки (називається це «Урок доброти»), які не передбачені навчальними планами, заради них відміняються уроки за розкладом, до того ж, на цей захід потрібно обов’язково здати 15 гривень.

Наталя зазначає, що цього року захід припав на День міста, але це практика не одного року і такі відбуваються приблизно двічі на рік за однією і тією ж схемою. Учасники теж незмінні, зі слів дітей «якийсь дядечко зі своєю донькою» (вірогідно, пан Герман Юрченко з донькою) й інші артисти.

Батьки школярів розповіли, що багатьом таке нав’язування різних заходів на комерційній основі не до вподоби, але роками здають гроші за інерцією «бо всі здають і я ж не збіднію».

– Моя дитина теж вчиться в цьому закладі, і я так само здаю гроші, як і інші. Цікаві заходи, як виступ лялькового театру, приміром, я лише схвалюю, бо дітям це цікаво, але все ж за згодою батьків. А от традиційні уроки доброти і інші виступи на платній основі мене дратують, – розповіла мама одного із учнів школи.

Не схвалює такого примусового і платного навчання патріотизму багатодітна мама Наталія Середрякова. Її діти навчаються у 1 та 8 класах.

– Я не проти, щоб наших дітей естетично розвивали у школі, але не за наш рахунок, – говорить Наталя Серебрякова. – У мене 5 дітей, і от 15 гривень – то тиждень малій оплачувати харчування в школі замість не дуже цікавого платного заходу. Прикро, що класних керівників у школі роблять винними, бо їм сказали, що не змогли донести до дітей і батьків важливість уроку і необхідність. А виходить, 300-450 гривень з класу за годину роботи артистів – чому ми повинні це спонсорувати? Я здаю ці гроші, бо соромно, що всі здають.

Інформацію про цю ситуацію журналісти розмістили в соцмережах. Виявилося, що жодна людина не підтримує уроків чи заходів у стінах школи за плату. Натомість патріотизму і доброті, вважають користувачі мережі «Фейсбук», можуть вчити й педагоги або запрошені гості, які дійсно можуть це робити безкоштовно. Серед озвучених, кого б доречніше було запросити вчити патріотизму, – ветерани АТО, волонтери, письменники.

До речі, поки готувався матеріал, зателефонувала мама другокласниці, назвалась Тетяною Дем’янець і розповіла про гарні враження від концерту. Під час розмови жінка визнала, що платити постійно за такі уроки вона б не хотіла, але подзвонила мені після зустрічі із заступником директора.

Далі батьки збираються звертатися в обласний департамент освіти та профільне міністерство, аби привернути увагу вищих інстанцій до протизаконних дій, адже платні уроки можуть проводити лише за письмової згоди батьків. Наразі дізнатися деталі від Германа Юрченка та отримати коментар Євгенія Ленського (керівник обласного департаменту освіти) не вдалося, адже останній перебував на виїзному засіданні Кабінету Міністрів.

Довідка «Кола»

Юрченко Герман Юрійович, заслужений діяч Мистецтв України, Народний артист України, голова обласного відділення Національної музичної спілки України, лауреат премії імені імені В. Г. Короленка. Завідувач кафедри хореографії ПНПУ імені В. Г. Короленка, доцент.

Ніна Король

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter