Участь в ній бере Віктор Лисак, колишній очільник обласного управління, а нині заступником міністра охорони здоров’я.
Захід по обміну досвідом відбувається саме на полтавській землі, адже Полтавщина вже брала участь в міжнародних проектах по реформуванню охорони здоров’я та має певні напрацювання.
Один із небагатьох регіонів, де беруться за реформи в медичній галузі (наближення швидкої та невідкладної допомоги до користувачів, зміцнення її та реорганізація тощо). Про це розповіла Ніна Дурдикулиєва, представник прес-центру Головного управління охорони здоров’я Полтавської ОДА.
В області планують втілити пілотний проект по реформуванню медичної сфери вже наступного року.
Відповідна структурна оптимізація може бути досягнута шляхом ліквідації невеликих фельдшерсько-акушерських пунктів і створення новітніх лікувальних центрів на базі міських та районних лікарень та поліклінік.
Також планують відкриття амбулаторій сімейної медицини на базі дільничних лікарень та ФАПів там, де кількість населення, що обслуговується в цих закладах, понад 1000 чоловік. У тих місцевостях, де обслуговуються менше 300 осіб, планують підпорядкувати населення до зони обслуговування більш потужних лікувальних установ (з урахуванням умов по кожній окремій території).
Завдяки таким новаціям Полтавщина планує зекономити понад 12 мільйонів гривень на рік.
Ніна Король