Науковці провели дослідження мумій, аналіз решток викопних тварин та класичної літератури.
І з'ясувалося, що ракові пухлини вкрай рідко виникали до недавнього часу, коли забруднення наколишнього середовища і неправильне харчування стали широко поширеними проблемами.
Професор Манчестерського університету Майкл Циммерман разом зі своєї колегою Розалі Девід простежили витоки цього захворювання, що, на їхню думку, допоможе впоратися з тією епідемією раку, яка охопила сучасне суспільство.
- Фактичну відсутність злоякісних пухлин у мумій можна інтерпретувати як доказ того, що вони вкрай рідко зустрічалися у давнину, порівняно з тим, як ризики розвитку раку підвищила сучасна індустріалізація, - зазначив Циммерман.
А згадки в стародавніх єгипетських текстах про захворювання, що нагадують рак, взагалі, швидше за все, в реальності були проказою або варикозом, повідомляє ТСН.
- Стародавні греки, судячи з усього, стали першими, хто визначив наявність раку і відмінність між доброякісними і злоякісними пухлинами. При цьому не зовсім зрозуміло, дані вказівки все-таки є сигналом появи захворювання як такого, або ж просто медичні знання збагатилися, - зауважив Циммерман.
Лише XVII століття надає перші описи операцій з видалення раку грудей та інших видів раку, але звіти про характерні, чітко визначені пухлини з'явилися тільки в останні 200 років. За твердженням професора Розалі Девід, у природі немає нічого такого, що могло б призвести до розвитку раку.