Які бувають автосигналізації та як правильно вибрати і встановити автосигналізацію?
Існують різні способи захисту автомобіля від крадіїв: від механічних блокіраторів керма або педалей до електронних автомобільних охоронних комплексів.
На сьогодні існує величезна кількість різних автосигналізацій, є й багато ознак, за якими їх можна класифікувати. Це і спосіб блокування двигуна, і наявність зворотного зв’язку, і присутність додаткових функцій.
Найпростіша автосигналізація повинна мати мінімальний набір можливостей:
* Блокування двигуна.
* Спрацьовування на відкривання дверей, капота, багажника.
* Датчик удару.
Як додаткові функції можуть бути:
* Двосторонній зв’язок (відображення стану автомобіля на РКІ-дисплеї брелока).
* Автозапуск (можливість запуску двигуна з брелока).
* Програмування функцій.
* Інші можливості, що підвищують зручність використання автосигналізації.
Автосигналізація може бути моноблоковою або рознесеною. Моноблокова зручніша в експлуатації й компактніша.
Перевага рознесеної сигналізації – окремі її компоненти можна розмістити в різних місцях салону і під капотом, що, безсумнівно, додасть роботи зловмисникам.
Що враховувати при виборі сигналізації
При виборі авто сигналізації, по-перше, слід враховувати умови зберігання автомобіля.
Якщо автомобіль стоїть у гаражі або на стоянці під охороною далеко від дому, то, зрозуміло, сирена, якою б потужною вона не була, тут не врятує. У цьому випадку допоможе спеціальний пейджер, який посилає сигнали на брелок. Навіть найпростіший варіант цього пристрою може передавати сигнал на відстань 300-500 метрів.
Також якщо машина ночує далеко від вашого будинку, немає сенсу сповіщення про викрадення у формі включення світлових приладів.
– Якщо автомобіль паркуєте біля дому, чи близько від під’їзду, досить буде і сигналізації, яка сповіщатиме за допомогою сирени, – радить Павло, майстер зі встановлення сигналізації. – Хоча потужний звук може розбудити не лише власника авто, а й оточуючих, сусідів.
Довідка
Чим більше різних датчиків матиме автосигналізація, тим краще.
Датчиків багато: датчики відкривання дверей, капота, багажника, датчики об’єму, датчики зміни кута нахилу та інші.
Коли дорогі диски, варто подбати про датчик кута нахилу
Особлива увага датчикам кута нахилу. Вони можуть бути корисні, коли на вашому автомобілі встановлені дорогі колісні диски. При спробі підняти автомобіль за допомогою домкрата спрацює датчик зміни кута нахилу, і ви не ризикуєте побачити вранці свій автомобіль, підпертим цеглиною.
GPS-модуль допоможе, коли авто викрали
Дуже корисним може виявитися GPS-модуль, який наявний у дорогих моделях автосигналізацій. За допомогою цього пристрою можна відстежувати місцезнаходження автомобіля, навіть якщо зловмисникові вдалося його викрасти.
В якості додаткової опції в автосигналізації іноді присутній імобілайзер, який, втім, може бути і самостійним пристроєм, що встановлюється окремо.
Імобілайзер оберігає машину від викрадення шляхом блокування роботи життєво важливих систем автомобіля: запалення, паливопроводу, стартера. Хазяїн авто вимикає імобілайзер спеціальним брелоком або карткою, зовні схожою на звичайну банківську платіжну картку. Часто до складу імобілайзера може входити окремий замок для капота, який власник відмикає, як правило, разом із відключенням імобілайзера.
Встановлюємо автосигналізацію
Для встановленняавтосигналізації можна використовувати наступні способи:
* Встановити самостійно.
* Звернутися за допомогою до друзів, знайомих, які мають досвід у цій справі.
* Скористатися послугами фахівців сервісного центру, СТО, яке цим займається.
Звісно, краще за все у цій справі довіритися фахівцям.
Важливо
Проте слід пам’ятати, що навіть найдорожча і надійна автосигналізація при неправильному встановленні в кращому разі працюватиме теж неправильно, в гіршому - вийде з ладу, а то й виведе всю бортову електроніку. А вже про можливий спалах автомобіля в разі короткого замикання некоректно підключеної автосигналізації і говорити страшно.
Не варто забувати і про те, що абсолютного захисту від викрадення не існує. Але хороша автосигналізація здатна збільшити час на здійснення крадіжки. А як показує практика, якщо автомобіль не вдається завести протягом 10 –15 хвилин, то зловмисник відмовляється від своєї затії.
Двостороння сигналізація
Автосигналізації зі зворотним зв’язком оснащені брелоком пейджером з РК-дисплеєм, на екрані якого відображається інформація про стан охоронюваних зон автомобіля.
У разі порушення однією із зон спрацьовує сигнал тривоги в авто і сигнал тривоги в брелоку, так само на дисплеї брелока відображається інформація про те, що було порушено в охоронюваній системі. Сигналізація зі зворотним зв’язком зараз досягає на деяких моделях відстані до двох кілометрів.
Ціни у Полтаві
Вартість автосигналізації – від 250 – до 2500 гривень.
Двостороння – дорожче – від 500.
Встановлення сигналізації – від 150 гривень.
Час на встановлення – 3– 4 години, може бути і більше, залежно від моделі авто.
Гарантія на роботу по встановленню – від року. Вимагайте її, це убезпечить від помилок установлювача, і можна буде у випадку неполадок звернутись, щоб безкоштовно їх усунути.
Помилки
Найпоширеніша помилка – невміння користуватись сигналізацією через незнання правил експлуатації.
– Часто водій не вчитується в інструкцію, яка додається, – каже Павло.
Ще одна з помилок – водій не стежить за зарядоми акумулятора до брелока.
Чому може не вмикатись або довго «волати» сигналізація
Якщо авто припаркувати у місці, де йде потужний радіосигнал, як приміром у центрі Полтави, поблизу головпоштамту, сигналізація може не реагувати. Бо хвилі від ретранслятора більш потужні й перебиватимуть хвилі датчика сигналізації.
– Якщо датчик сигналізації слабо відрегульований, то сигналізація може спрацьовувати навіть на нагрівання салону влітку, на падіння абрикоси, приміром, на капот тощо, – говорить Павло. – Тобто найменші рухи, вібрація можуть увімкнути сигналізацію, й авто кликатиме водія.
Буває, що більш потужний сигнал двосторонньої сигналізації блокує сигналізацію машини, що поряд.
Тому телефон того, хто вам установлював авто сигналізацію, має бути під рукою. Інструкцію знати теж не зайве.
– Таксист, що привіз пасажирку додому, був вражений, адже через сигналізацію машини клієнтки його авто не можливо було відкрити протягом 15 хвилин, – розповів Павло. – Код її сигналізації частково співпав із кодом сигналізації таксиста, машина буквально «не розуміла» свій брелок.
У цьому випадку водій таксі мав відімкнути авто ключем, потім натиснути кнопку valet, ввести пін-код і сигналізація відімкнеться.
Але усіх випадків не прорахуєш.
При пыдготовці матеріалу були використані матеріали з сайту toplutsk.com