Сьогодні, 17 лютого, у Полтавському міськвиконкомі відбулося засідання міжвідомчої наради проекту «Розвиток батьківського потенціалу вразливих сімей з дітьми».
У Полтаві сьогодні міркували, як ефективно допомагати вразливим родинам, доки вони не стали кризовими.
Сьогодні, 17 лютого, у Полтавському міськвиконкомі відбулося засідання міжвідомчої наради проекту «Розвиток батьківського потенціалу вразливих сімей з дітьми».
У Полтаві 2 роки діє спільний проект Міжнародної благодійної організації «Партнерство «Кожній дитині» та Виконавчого комітету Полтавської міської ради «Розвиток батьківського потенціалу вразливих сімей з дітьми». Його пілотний варіант втілюють у життя на
мікрорайоні «Левада». У рамках цієї програми волонтери громадських організацій спільно з офіційними установами мають виявляти на ранніх стадіях та надавати підтримку вразливим сім’ям з дітьми. Допомогу пропонуватимуть у спеціальних школах батьківства, консультативному пункті, групі самодопомоги для батьків, які виховують «особливих» дітей.
Сьогодні, 17 лютого, причетні до проекту зібралися обговорити його реалізацію. Порядок денний засідання передбачав створення міжвідомчої команди по ранньому виявленню вразливих сімей, створення банку даних про них та розроблення інструкції щодо виявлення таких сімей.
Дискусія між присутніми розпочалася вже при обговоренні визначення поняття «вразлива сім’я», адже юридично такого терміну не існує, тож, яку родину відносити до категорії «з ризиком», питання є спірним.
Координатор проекту Олена Катаєва пропонує вважати вразливою родину, де не задовольняються повністю потреби сім’ї та її членів. Сюди Олена Степанівна пропонує зараховувати багатодітні, конфліктні, молоді сім’ї з дітьми, в стадії розлучення, родини з батьками-випускниками інтернатів, опікунами та інвалідами. Під таке визначення підпадають безліч родин.
- Як я можу комусь надати клеймо та сім’я вразлива, а ця ні? За це на мене можуть подати до суду, - запитувала одна з присутніх.
Учасники наради не дійшли згоди, домовились зустрітись через місяць
Сумнівним, на думку представників державних організацій, є момент збору бази даних «проблемних» сімей. В Україні не так давно почав діяти Закон «Про захист персональних даних», тож розголошення такого роду особистої інформації є злочином.
- Навіть такі гарні наміри можуть мати юридичні нюанси, – говорить Любов Печерських, директор Центру позашкільної освіти.
Нарікали деякі чиновники, що у межах своїх повноважень й так вже виконують схожі функції та працюють з подібними родинами. Непокоїло й те, чи не ляже на їх плечі тягар додаткових обов’язків, на виконання яких у них немає у штаті працівників.
Так і не домовившись до чогось конкретного, урешті-решт учасники засідання вирішили зібратися ще раз за місяць. Тоді планують узгодити подальші дії, залучити юристів до підготовки документації та розробити конкретні інструкції втілення задуманого у життя.
Категорії:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter