Полтавська пенсіонерка вчить танцювати своїх карлівських одноліток (фото)

Статті
Ольга Правденко5 лютого 2013 о 16:012040 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Полтавська пенсіонерка вчить танцювати своїх карлівських одноліток (фото)
Валентина Простотіна Уже незабаром полтавку разом з її колективом покажуть по 1+1.


Щонеділі взимку і влітку за будь-якої погоди полтавка Валентина Простотіна поспішає на електричку, що прямує на Карлівку. Їде до міста свого дитинства, в якому народилася та виросла, з хвилюючим трепетом. Адже вона керівник ретроклубу бального танцю «Гармонія». Її старанні учениці – жінки різного фаху та освіти, матеріального статку та інтелектуальних здібностей. Об’єднує їх усіх любов до історичних танців та вік. Адже «юним» ученицям від 50 до 70 років.

Читайте також інтерв'ю з Ніно Сухішвілі: «Наступного разу в Полтаві у райдер внесу галушки»

У 60 років Валентина Простотіна почала танцювати бальні танці

– Танець прийшов в моє життя майже 4 роки тому, у складний період. Незадовго до того я втратила чоловіка, на душі було важко, думки невтішні. Моя приятелька Людмила Сотнік, з якою я 17 років співала в ансамблі «Лтава», запросила мене відвідувати танцювальний ретроклуб «Полонез», який очолює. Я здивувалася, не поставилася до її пропозиції серйозно. Але навесні 2009 року у справах зайшла до міського будинку культури. Потрапила на заняття «Полонезу», стала в коло і… поринула в танець. Душа одразу знайшла емоційний прихисток, –розповідає Валентина Простотіна. – Поділилася з подругою з Карлівки, Ніною Жмайло, й вона теж почала їздити до Полтави на танці, прихопивши з собою ще одну подругу. Згодом виникла думка про створення колективу бального танцю в Карлівці. Юрій Рудь, директор Карлівського міського будинку культури, пішов назустріч: виділив приміщення для занять, дав магнітофон. Карлівчанки у свою чергу зорганізували любителів бальних танців. Але головним поштовхом став концерт полтавського «Полонезу», який приїхав до Карлівки 3 жовтня 2010 року. Наприкінці концерту оголосили про створення такого ж колективу в Карлівці. – Очолювати його мала Людмила Сотнік, але, посилаючись на зайнятість, відмовилася і запропонувала мені стати керівником нового клубу. Це мене дуже потішило, але я здивувалася, бо на танці ходила тільки 2 місяці. Та подумала і погодилася, – каже Валентина Простотіна.

До речі,  «Чупакабра»-самородок із Полтавщини прославився на «Х-факторі» завдяки пісням (інтерв'ю). Він став єдиним учасником, якому судді запронували виступити одразу ж на фіналі

У «Гармонії» тільки пані поважного віку

На перше заняття прийшло майже 20 осіб. Усі – люди поважного віку. Серед жіноцтва – і кілька чоловіків, але видно було, що прийшли вони не з власної волі, а за бажанням жінок, тому вже на наступне заняття взяли тайм-аут. Так, 4 жовтня 2010 року «Гармонія» розпочала свою історію. Танцювати вирішили історичні бальні танці. До справи Валентина Василівна підійшла з особливою відповідальністю. Великим знавцем у цій сфері не була. Тому спочатку продовжувала ходити на танці в Полтаві, а здобутими знаннями ділилася з ентузіастками-карлівчанками. Головне ж – допомагав Інтернет. З комп’ютером пані Валентина на «ти». За освітою вона фізик, але працювала на кафедрі обчислювальної техніки в Полтавському національному технічному університеті та 13 років викладала інформатику в школі №4. Виявилося, що захоплення Валентини Простотіної поділяє чимало людей. Особливо багато ретроколективів історичних бальних танців у Росії. – В Україні історичними танцями захоплюються переважно молоді люди. Лише один близький нам за віком та напрямком колектив – «Феєрія» – діє в Ялті. Вони відомі не лише в Україні, а й у Росії. Я налагодила контакти з ними, з «Русским балом» з Москви, керівник якого Алла Жданова, надсилала мені музику, підказувала наступні кроки.

Читайте також: 8 лютого в Полтаві  відбудеться кастинг 6 сезону «Танцюють всі!»

Падеграс, падеспань і кадриль танцюють в Карлівці, Полтаві та Києві

З усього цього розмаїття треба було вибрати власну лінію, підібрати танці, одяг. Обрали стиль ампір – плаття до підлоги із завищеною талією, зі шлейфом. Обов’язковий елемент – рукавички. Сукні любительки танців шили самі, власним коштом. Через півроку вже знали 3 танці, «Гармонію» запросили виступити у Полтаві. А згодом танцівниці вивчили ще 2 танці. – А спочатку ж люди приходили без намірів десь виступати, говорили, що хочуть просто порухатися для здоров’я, – усміхається Валентина Простотіна. Нині «Гармонія» має власну концертну програму. У програмі вже 12 історико-побутових бальних танців XVI –XX століть. Це вальс, краков’як, полонез, падеграс, падеспань, падепатинер, романеска, падесфір, кадриль. І кожен танець має свою історію та характер. У «Гармонії» немає поділу на пару «кавалер-дама». У танці дзеркально танцюють 2 пані. Валентина Василівна переконана, головне – танець не повинен у глядачів викликати жаль і хіхікання, а тільки захоплення і бажання навчитися танцювати так само. Усе, що вивчили дами з «Гармонії», показують публіці. Виступають на балах в Карлівці, Полтаві, їздили до Києва. Запрошують колектив і в Ялту. – Київський Університет ІІІ віку запросив нас виступити в них на випускному вечорі. Спочатку ми намагалися знайти транспорт через меценатів, але коли таких не знайшлося, винайняли автобус за власний кошт. Відеооператором та фотографом була моя донька, яка підтримує мене. На жаль, щоб поїхати на бал до Ялти, потрібно значно більше коштів не лише на дорогу, а й на прожиття. У нас таких грошей немає, – каже Валентина Василівна. Нині 26 карлівських пані, наймолодшій з яких – 50 років, а двом найстаршим – по 70, продовжуть насолоджуватися історичними танцями, вивчають нові та удосконалюють вже вивчені. Головне ж, натхненні магією танцю, готові до нових знань, здобутків та балів.

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter