У Полтаві в обласному театрі імені М.В. Гоголя вперше відбувся обласний фестиваль людей з психічними відхиленнями "Зірка надії".
Нині українські психіатри називають їх людьми з особливими потребами. Головна мета фестивалю – максимально адаптувати таких людей в соціум. Всього на заході виступило 42 особи, а також 7 лікарів із Зіньківського та Новосанжарського районів та міста Полтави. Вхід до театру був вільний.
– Цей захід – продовженя Всеукраїнської акції "Мистецтво, яке об’єднує всіх", що відбулося в Києві. У Полтаві ми його зробили не як одноразове дійство, а як фестиваль і надіємося, що в перспективі фестиваль стане щорічним та всеукраїнським. Девіз фестивалю "Ми і наші друзі пацієнти", – розповів Віталій Закладний, головний лікар Полтавського обласного психоневрологічного диспансеру.
Відкрила фестиваль вистава за мотивами творів Миколи Гоголя "Вечори на хуторі біля Диканьки". У ній, на рівні з професійними акторами, зіграли медпрацівники психіатричної лікарні. А далі виступали вихованці інтернатних закладів області та самодіяльні колективи. Чимало з них вперше виступали на великій сцені перед залою з глядачами заповненою хоч не вщерть, але більше, ніж на половину. Проте виступали впенено, не розгубилися, максимально розкрили свої можливості. Тут можна було побачити і почути популярні хіти, пісню у стилі реп, яку виконав юний Андрій Мурза з Полтави, чудову виставу "Колобок на новий лад" самодіяльного театру "Дзвіночок", майстерну гру на ложках ансамблю ложкарів Зіньківської школи-інтернату та багато іншого. Особливо ж глядачам сподобалися гуморески Павла Глазового у виконанні Олександра Люборця. Також Олександр звернувся до глядачів із проникливим віршем про інвалідів, у якому поєдналис ярозпач, біль та любов і надія водночас у доброту людей.
Ніхто з артистів не залишився без подарунку, усі учасники сатли номінантами та отримали дипломи. – Багато організацій передали подарунки, але зробили це тихо, не захотіли піаритися, це добрий знак нашиз бізнесменів, – зазначив Віталій Закладний.
До теми: Розвінчуємо 7 найпоширеніших міфів про психічнохворих та психіатрів