Найпоширеніші хвороби нирок – ознаки та профілактика

Новини
5 березня 2014 о 16:582426 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245
У світі існує понад 2 тисячі хвороб. Найчастіше люди хворіють на гострі распіраторно-вірусні інфекції (ГРВІ). А от на 2-му місці – хвороби нирок.


Про найпоширеніші захворювання нирок та їхню профілактику розповідає Іван Баранов, заслужений лікар України, кандидат медичних наук, нефролог вищої категорії, який працює в медичному центрі «Медея».

Хто найчастіше страждає від хвороб нирок:

– вагітні жінки;

– занадто худі за своєю фізіологією люди;

– ті, хто веде сидячий спосіб життя;

– чоловіки, які страждають захворювання сечового міхура.

Найчастіше хвороби нирок турбують жінок. Це зумовлене особливостями організму. Кожна 3-4 жінка хоча б раз у житті хворіла на цистит, пієлонефрит, нефрит. Саме ці 3 недуги найпоширеніші. На безперебійну роботу цих органів впливає вагітність, яка призводить до великого навантаження на них. Тому дуже важливо перед плануванням вагітності вилікувати хвороби нирок. Оскільки, приміром, при пієлонефриті вагітність небажана. Чимало вагітних жінок лежать на зберіганні в лікарнях саме через недуги нирок.

Цистит – це запалення слизової оболонки сечового міхура, що супроводжується частими позивами до сечовипускання, під час якого відчуваються біль, свербіж, печія.

Нефрит – первинне захворювання нирок на імунній основі.

Пієлонефрит – неспецифічне бактеріальне захворювання нирок.

– Окрім анатомо-фізіологічних особливостей,  велике значення має спосіб життя та одяг, який носять жінки. Небажано ходити у вузьких джинсах, які порушують кровообіг, вентиляцію промежини. Люди, які є прихильниками такого одягу, частіше хворіють на запальні недуги сечовивідних шляхів, зокрема цистит. За кордоном його називають «джинсовою» хворобою, – розповів Іван Баранов.

Нирки анатомічно є парним органом і мають дещо асиметричне розташування щодо хребта. Права нирка розташована в області печінки, а ліва – в районі діафрагми. За формою нирки нагадують боби, розмір яких у дорослої людини становить від 9 до 14 сантиметрів. Вага нирки людини при цьому коливається у межах від 110 до 300 грамів.

Профілактика захворювань нирок:

– носіть одяг, відповідно до сезону;

– дотримуйтеся принципів особистої гігієни;

– загартовуйтеся;

– обмежте вживання алкоголю та тютюнопаління;

– пийте узвари, морси з журавлини та брусниці;

– харчуйтеся раціонально. Менше вживайте жирні страви, це шкідливо для організму. Внаслідок цього до організму надходять пуріни, з яких утворюється сечова кислота. Якщо рівень сечової кислоти підвищений, то в нирках можуть утворюватися конкременти (камені), виникає сечокам’яна хвороба, яка досить поширена. У людей після 50 років вона зустрічається у кожного п’ятого-шостого.

– У раціоні дорослих чоловіків та жінок повинні переважати рослинні та кисломолочні продукти. М’ясо, краще варене, необхідно їсти 2-3 рази на тиждень у першій половині дня, – радить Іван Баранов. –  Якщо його їсти на ніч, воно погано перетравлюється, відбувається інтоксикація організму. Якщо ж вас запросили на ситний обід чи бенкет, то наступного дня краще поголодувати та попити мінеральну воду. Це сприяє попередженню хвороб нирок.

Після 20 років регулярно здавайте аналізи

– Кожна людина, старша 20 років, повинна хоча б раз на рік здавати аналіз сечі. В ній не повинно бути білка, елементів крові, лейкоцити та еритроцити повинні бути в незначній кількості, – наголошує нефролог. – Велике значення має контроль. Якщо людина перехворіла на ангіну, ГРВІ, вона обов’язково протягом 10 днів після недуги повинна здати аналіз сечі, щоб не допустити нефрит, який може розвиватися на фоні цих захворювань.

Ознаки нефриту:

– біль у попереку;

– набряки обличчя та гомілок;

– у сечі буде білок, а еритроцитів та лейкоцитів – більше норми.

Хворий на нефрит потребує огляду медика та, звісно, лікування, найчастіше – в стаціонарі.

Нині лікарі б’ють на сполох – багато хвороб значно «помолодшали». Стосується це і захворювань нирок, переважно це пов’язане з екологічними чинниками.

Тим, хто турбується про здоров’я нирок змолоду, корисно буде дотримуватися постів, які їх розвантажують.

Функціонування нирок можна порівняти з функцією фільтра. Вони видаляють зі організму шкідливі продукти розпаду. Тому при різних порушеннях у роботі нирок відбувається отруєння людського організму. Крім того ці органи беруть участь у процесах кровотворення, регулюють кислотно-основний стан і водяний баланс організму. Відповідають за нормальне співвідношення електролітів і вироблення ферменту реніну.

У медичному центрі «Медея» досвідчені фахівці проведуть повний спектр обстеження



Іван Баранов щовівторка за попереднім записом приймає хворих із будь-якими патологіями нирок у медичному центрі «Медея». Тут проведуть комплексне обстеження пацієнтів на високому рівні, застосовуючи сучасні технології. У тому числі хворих проконсультують нефролог та уролог.

Медичний центр «Медея» знаходиться за адресою: вулиця Куйбишева, 24-Б, місто Полтава. Телефон для довідок: (0532) 7-22-61, 69-16-70, (099) 60-87-191.

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter
на правах реклами ®