Його організатори – урбан-платформа «Citylab» – розповіли, що очікували не більше 20-30 заявок, а надійшло аж 50. Усі місця під час відкриття були зайняті. Переважну більшість учасників становила молодь з архітектурною освітою, хоча при знайомстві виявилося, що там знаходяться і фінансисти, й інженери, і художники.
Спочатку співорганізатор заходу Дмитро Козиренко розповів про те, як саме виник цей воркшоп. Ще два роки тому він разом з архітектором Артуром Арояном прийшли в Комітет порятунку Кадетського корпусу. Пізніше Дмитро з друзями розробили проект реновації цієї будівлі. Згодом утворилася платформа «Citylab», першою роботою якої став проект площі Героям Майдану. Саме він і виграв конкурс, але чи буде колись його реалізація в життя – невідомо.
Далі кожен з учасників представився. Виявилося, що на заході є навіть працівниця управління містобудування та архітектури Полтавського міськвиконкому, тому є шанс, що ідеї, які виникнуть під час роботи молоді, отримають підтримку у відповідних структурах.
Учасниця «Citylab» Марія Кобзар провела невеличку вступну лекцію, у якій розповіла про пріоритети при плануванні міст й інфраструктури загалом.
– Зацікавленість полтавців до цього проекту говорить сама за себе, – говорить Марія про воркшоп. – Люди починають розширювати межі свого комфорту до рівня міста, це не може не радувати. Сподіваюсь, нам вдасться правильно скоординувати наші спільні дії для отримання бажаного результату.
Ідея воркшопу полягає в тому, що учасники мають ділитися на команди і розробляти певний напрямок, створюючи нові ідеї для Полтави у шести з них. Це публічні простори, безпека пішохода, велоінфраструктура, громадський транспорт, автомобілі у місті, візуальна інформація у місті.
Нової інформації, яку подали учасникам на воркшопі, виявилося доволі багато, тому не всі були готові відразу вибрати напрями роботи. Зрештою вирішили, що у них є час до понеділка, щоб подумати і остаточно обрати ту тематику, яку вони розвиватимуть.
Нагадаємо, що воркшоп триватиме два тижні, після яких команди представлять свої проекти. Презентація робіт відбудеться на «Кадетаріумі 3.0».
Урбан-платформа «Citylab» дякує адміністрації ТРЦ «Metropolitan Mall» за надання приміщення для воркшопу.
Фото: Ксенії Чебіної та автора
Роман Повзик, НМО «Magnum Opus»