У Полтаві зарплатні борги виплачують у балах

Ситуація
Валентина Зайченко19 серпня 2010 о 09:322447 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 У Полтаві зарплатні борги виплачують у балах

Банк часу: гроші тепер не потрібніБанк часу: гроші тепер не потрібні За офіційними даними, сьогодні підприємства заборгували полтавцям понад 20 мільйонів гривень. Деякі підприємства- боржники, аби скоротити заборгованість перед своїми працівниками, звернулись до безготівкової обмінної системи. Така система діє у Полтаві вже більше трьох місяців. За цей час до неї приєднався 71 учасник.

Усе легально, податкова не проти

Стати учасником системи може будь-яка особа, яка досягла 14 років, підприємець та підприємство. Останні можуть реалізувати частину своїх товарів та послуг, сплачувати заробітну плату своїм робітникам у балах. – Сьогодні підприємці заборгували полтавцям мільйони гривень заробітної плати, – говорить Володимир Латиш, член Полтавської громадської колегії. – З цієї суми вже сплачені всі податки. Тож робітники підприємства можуть придбати товари і послуги у системі суспільної служби «Банку часу». За словами організаторів, цей некомерційний проект є ініціативою Гуманітарного центру та Суспільної служби України. Він повністю відповідає чинному законодавству і не є способом уникання сплати податків. У полтавських податківців претензій до проекту не виникало. Підтвердили це у розмові з журналістом у обласній податковій адміністрації. У суспільній службі можна запропонувати практично усе, що матиме який-небудь попит, – побутові товари, продукти харчування, послуги. Регіональні відділення вже працюють у восьми містах України.

Міняють овочі на бали, бали – на квартиру

– Коли люди до нас приходять, іноді й самі не знають, що запропонувати, – розповідає Ганна Кіященко, голова Полтавської філії суспільної служби України. – Часто у ході ознайомлювальної бесіди вони починають згадувати безліч своїх умінь, які раніше не використовували і вважали непотрібними. Скопати город, зробити манікюр, навчити користуватися комп’ютером – такі навички оцінюються, і ми виставляємо їх на «продаж» на персональній сторінці учасника. Тут же вказуються його потреби. Головна умова реєстрації у банку – надання оригіналів документів, щоб уникнути віртуальних учасників. Адже кожен відразу отримує подарунок – 500 балів на витрати (1 бал – 1 гривня, – примітка авт.) Їх відразу можна отоварити, переглянувши асортимент банку, до якого отримуєш доступ після реєстрації. Якщо на придбання товару балів не вистачає, доведеться чекати, поки зможеш продати за бали щось зі своїх товарів та послуг або навіть доплатити гривнями – це дозволяється. У гривнях також сплачуються всі податки. – Зараз інтенсивно ідуть обмінні операції овочами та фруктами, – розповідає Ганна Кіященко. – Наприклад, пучок зелені коштує два бали, відро огірків – 15 балів. Звісно, у приміщенні банку овочей, як і інших товарів, ми не тримаємо. Якщо хтось зацікавиться – бере координати продавця, вони проводять обмін товару на бали. Необхідну суму покупець списує зі свого рахунка і перераховує продавцеві. Новачки можуть прийти до реєстратора, який допоможе виконати трансакцію. Серед безкоштовних послуг у банку є пасторські бесіди, допомога по організації урочистостей, знайомства. Кажуть, одна пара вже й одружилася. Продають тут навіть житлові приміщення – вартість від 7500 балів за 1 квадратний метр. Але поки що заробити на них нікому не вдалося.

ТЕТЯНА ЦИРУЛЬНИК

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter