9 серпня у Полтаві на території Поля Полтавської битви виявили труп невідомої жінки. Він лежав за 30 метрів від траси, поблизу одного з редутів. На тілі загиблої судмедексперти налічили сім колото-різаних ран. Міліція досі шукає злочинця, який позбавив життя 47-річну жінку.
На тіло невідомої натрапив полтавець, який приїхав косити сіно на поле. Він і зателефонував до міліції повідомити про страшну знахідку.
13 серпня співробітники Київського райвідділу міліції Полтави встановили особу загиблої і повідомили родичам про те, що сталося. Але перш ніж рідні дізнались про загибель жінки, правоохоронці провели оперативну роботу. Те, що жертва злочину могла бути на обліку в психлікарні, стало зрозуміло з розповіді очевидців. Вони бачили жінку, схожу за прикметами, що надали правоохоронці. Полтавці повідомили міліціонерам, що жінка ходила поблизу автобусної зупинки, сміливо ішла через шосе, хоча на ньому жваво курсував транспорт. Ще тоді людям така поведінка перехожої здалась дивною.
Як з’ясували правоохоронці в ході слідчих дій, покійна жила в селі Кирило-Ганнівка Зіньківського району. Перебувала на диспансерному обліку в психіатричній лікарні, адже з 1996 року хворіла на шизофренію.
– Востаннє жінка лікувалась в обласній психіатричній лікарні у квітні – травні цього року, - повідомила Алла Квіта, представник прес-служби обласної міліції.
Серед зниклих жінка не значилась
Про зникнення 47-річної жительки Кирило-Ганнівки ніхто не заявляв. Рідня покійної, а це двоє братів та мати, вже звикли до того, що вона могла кудись піти, не повідомивши їм. І взагалі хвороба зробила її агресивною.
– Як стверджують рідні, вона пішла з дому за тиждень до того, як її знайшли в Полтаві убитою, – каже Алла Квіта. – Вела відлюдькуватий спосіб життя, тому родичі сподівались, що донька й сестра скоро повернеться.
Нині встановлено, що тіло загиблої пролежало до дня виявлення дві доби, тобто убивство сталось з 6 на 7 серпня. Чи місце знахідки є місцем скоєння злочину, наразі невідомо.
За фактом смерті людини порушена кримінальна справа за частиною 1, статті 115 Кримінального кодексу України (умисне вбивство). Це підтвердив начальник Київського райвідділу міліції Полтави Юрій Гасан.
Шизофренія – тяжкий психічний розлад.
Примусово лікувати в Україні людей із тяжкими розладами психіки можуть лише таких, які становлять небезпеку для суспільства. До того ж про це повинен дати висновок психіатр, у якого на обліку психічно хвора людина. Іноді потрібне рішення суду, аби хворого лікувати в психіатричній лікарні.
НІНА КОРОЛЬ