Нечистоти течуть під аварійний будинок в центрі Полтави

Ситуація
Валентина Зайченко21 серпня 2010 о 12:481158 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Нечистоти течуть під аварійний будинок в центрі Полтави
В Полтаві по Балакіна, 3/5 каналізаційні відходи з будинку течуть прямо в підвал.
Люди бояться, що стічні води можуть розмити фундамент аварійного дому. Жителі потерпають від смороду, що йде з підвалу. Вікна в спеку відкрити неможливо, а провітрювати квартири якось треба. А коли вікна прочинені, то дихати важко. Про це розповіла мама місячної дитини. Родина з малям живе на першому поверсі, тож найбільше чує запахи, що заважають жити.

Делегація мешканців п’ятиповерхівки вже відносила звернення в усі інстанції, на які сподівається в допомозі: облдержадміністрацію, міськвиконком, райвиконком, ЖЕД. Адже полтавцям урвався терпець дихати смородом, часто викликати аварійні служби для відкачування фекалій з підвалу та жити в сусідстві з комарами, що заводяться від нечистот.

Не фекаліями єдиними

Цим тріщинам вже 24 рокиЦим тріщинам вже 24 роки

– Ще після землетрусу в 1986 у домі з’явились тріщини, – розповідає історію будинку мешканка Наталія Баль. – П’ятиповерхівку стягли скобами, залатали діри, дім спеціальна комісія визначила як аварійний.

Виявилося, що раніше часто були проблеми з каналізацією, стічні води просочувались у підвал роками. В під’їздах же мешканці своїми силами поміняли труби стояка на пластикові. Тепер залишилось усунути проблему в підвалі та перед будинком.

– Отут вже яма в асфальті перед під’їздом, і, можливо, прогнулась труба, адже машини під’їжджають прямо під будинок, по тротуару, шлагбаума ніякого немає, – каже Тетяна Лоза, мешканка проблемного будинку.

Люди звертались до міської влади, аби місто взяло дім на баланс, але там поки що відмовили.

Три рази за місяць до будинку по Балакіна,3/5 виїздили аварійні служби: водоканал перекривав воду, щоб ліквідувати протікання. Міська аварійна служба прочищала труби.

– Мешканці й самі винні в тому, що каналізація забивається, – каже Анатолій Гнідаш, майстер зміни аварійно-диспетчерської служби міськради. – Активно викидають консервацію, тож знаходимо в трубах огірки, помідори, кавуни тощо.

ЖЕД, якому належить дім, давно банкрут

Як повідомив Володимир Журавель, начальник ЖЕД «Будівельник», про ситуацію з домом в ЖЕД знають. Але на ремонт не було грошей, бо ЖЕД живе за рахунок комунальних платежів мешканців, і взагалі кілька років є банкрутом. Пан Журавель пообіцяв, що скоро жителів п’ятиповерхівки сморід турбувати не буде, протікання ліквідують. Трубу за кошт мешканців куплять і поміняють. Наскільки скоро вирішиться питання, не уточнив.

Комунальники потроху почали зривати асфальт, але зламався екскаватор

Енергетики, що приїздили до будинку, аби комунальники не зачепили кабель електроживлення, не мають плану енергозабезпечення цього дому. В ЖЕД стверджують, що план віддавали в «Полтаваобленерго», а там документ десь подівся.

Нечистоти в підвалі течуть біля електрощитової і люди бояться, що ризикують залишитись без електрики.

У ЖЕД «Будівельник» нині на балансі 45 будинків. В місті налічується 57 відомчих будинків. Їх (а більшість з них старі і потребують капремонту), повільно бере на баланс місто.

НІНА КОРОЛЬ

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter