Як повідомив Володимир Мирошниченко, очільник управління освіти та науки Полтавської облдержадміністрації, усіх дітей до школи візьмуть, якщо в них на 1 вересня не буде довідок. Термін отримання довідок і роботи комісій продовжили ще на місяць – до 1 жовтня.
Медична комісія, що масово охопила дітей, запроваджена спільно МОЗ і МОН цього року, аби вчителі точніше знали здоров’я дітей і не допускали перевантажень дитячого організму. Як відомо, в Україні безпосередньо під час уроків, зокрема фізкультури, померли діти, що ініціювало запровадження медоглядів не лише для першокласників, як було завжди, а й для всіх школярів.
Батьки мають право просити лікаря не розголошувати діагноз дитини у довідці про стан здоров’я.
За результатами медогляду, маючи довідку на руках, дитина буде в спеціальній чи звичайній групі на уроках фізкультури, тож отримуватиме відповідні до її здоров’я навантаження.
Лікарі замість 30 приймали 60 – 120 маленьких пацієнтів за день
– Ми приймали по 120 школярів за день, – каже медсестра кабінету здорової дитини поліклініки №1 у Полтаві. –Звісно, це втомлювало дуже, але це наша робота.
Нарікань батьків на роботу медиків було чимало. Дехто скаржиться, що така медкомісія – замилювання очей, існує лише для галочки.
– Мою дитину навіть не дивився ні хірург, ні ортопед, – каже Тетяна, мати 14-річної школярки, – просто написав «здорова».
У шестирічок зафіксували більше 7 тисяч захворювань
Поки що лікарі області не мають зведених даних стосовно здоров’я школярів, підсумки будуть у середині вересня.
– Нині відомо, що у шестирічок Полтавщини зафіксували 7025 захворювань, у деяких дітей по кілька недуг, – каже Ігор Перогов, заступник начальника управління охорони здоров’я з питань материнства і дитинства.
Ніна Король