Для офіційної процедури підписання Акту про капітуляцію президент США Гаррі Трумен обрав лінкор "Міссурі", котрий брав активну участь у боях в Тихому океані і носив ім'я його рідного штату. Дату підписання було призначено на 2 вересня, щоб до Токіо могли вчасно прибути представники всіх країн антияпонської коаліції.
У неділю, 2 вересня, на "Міссурі" було піднято прапори США, Британії, Радянського Союзу та Китаю і о 9-00 за місцевим часом Акт про капітуляцію був підписаний міністром закордонних справ Японії Мамору Шігеміцу від уряду країни, генералом Йошихіро Умезу від збройних сил і верховним головнокомандуючим союзних військ генералом армії Дугласом МакАртуром. Потім свої підписи на документі поставили представники США, Китаю, Британії, СРСР, Австралії, Канади, Франції, Нідерландів і Нової Зеландії.
До речі, в результаті Другої світової війни найбільше територіально розширилася саме Україна. За умовами Договору між СРСР і Польською республікою до України були приєднані території сучасних Львівської, Волинської та Івано-Франківської областей. Але згадаймо той факт, що ще в 1939 році згідно з таємним протоколом до Пакту Ріббентропа-Молотова про розподіл сфер впливу, СРСР відторгнув вище згадані частини Польщі на свою користь. В 1945 році цей факт був зафіксований згідно норм міжнародного права.
20-хвилинна процедура підписання Акту про капітуляцію Японії стала останньою крапкою в 6-річній кривавій бійні.