Сезон полювання у Полтавській області відкрито: двоє поранено, один загинув

Дозвілля
6 вересня 2010 о 19:352150 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Сезон полювання у Полтавській області відкрито: двоє поранено, один загинув
Четвертого вересня з 18 години розпочато сезон полювання на пернату дичину у Полтавській області.

Відповідне розпорядження про це підписав голова Полтавської облдержадміністрації Олександр Удовіченко. Нагадаємо, що через пожежну небезпеку було заборонено полювання із 14 серпня.

Та, на жаль, вже є перші невтішні наслідки сезону.

Через недотримання правил поводження із зброєю двоє людей отримали поранення, одна загинула

– Так, у неділю, 5 вересня, на Дніпродзержинському водосховищі поблизу села Світлогірського, під час відпочинку, внаслідок перекидання човна, втопився 34-річний мешканець Кіровського Дніпропетровської області, – повідомила Алла Квіта, старший інспектор ГЗГ ПМУ. – Наразі, рятувальники та правоохоронці вжили заходи по розшуку тіла у водоймищі.

Також, 4 вересня, до 3-ї міської клінічної лікарні з тілесними ушкодженнями у вигляді вогнепального дробового поранення лівої щоки доставлений 54-річний мешканець міста Кременчука. Дане поранення чоловік спричинив собі сам під час полювання, випадково вистріливши з власної мисливської рушниці. Це сталося поблизу села Святилівки Глобинського р-ну.

– Один випадок стався 5 вересня у Пирятинському районі, біля річки Удай, – розповів Юрій Сулаєв, начальник відділу зв’язків із громадськістю ГУ МВС України у Полтавській області. – Через власну необачність 39-річний житель Київської області отримав незначне поранення лівої сторони голови. Потерпілий отримав необхідну допомогу у Лубенській лікарні.

Під час полювання потрібно завжди мати при собі необхідні документи

– Нагадую, що документами, які дають право на полювання, є посвідчення мисливця, контрольна картка обліку добутої дичини і порушень правил полювання з відміткою про сплату державного мита, дозвіл на добування мисливських тварин (ліцензія, відстрільна картка), а також дозвіл на носіння та зберігання зброї, – повідомив Олександр Карпенко, старший інспектор дозвільної системи УГБ ГУМВС.

Щоб стати мисливцем, потрібні значні кошти

Журналіст «Кола» вирішив визначити скільки буде коштувати стати мисливцем у 2010 році. В цьому допоміг продавець одного із спеціалізованих магазинів Полтави - Сергій.

– Щоб «з нуля» стати мисливцем, потрібно близько 10 тисяч, – повідомив він. – Звичайно, це - мінімум, так як у нас є рушниці від 35 тисяч гривень.

Журналіст також склав список необхідної амуніції

Рушниця – від 1300 (одноствольна, радянського виробництва) до 35 тисяч гривень і більше.

Патронташ – від 240 гривень до подарункових за 530 гривень.

Патрони – від 3,20 до 6,80 гривень (залежно від калібру і оснащення).

Камуфляжний костюм – від 400 гривень.

Заброди – від 190 гривень.

Водостійкий костюм – від 355 гривень.

Сейф для рушниці та набоїв – від 750 гривень.

Чохол – від 150 гривень.

Набір для очистки рушниці - 100 гривень та безліч дрібниць, без яких справжнім мисливцем точно не станеш (манки, пристрій для витягування застряглих патронів, фляга, бінокль, човен тощо).

Потрібно також додати всі необхідні дозволи, довідки та картки. Слід зазначити, що справжні мисливські ножі є номерними, які потрібно зареєструвати як холодну зброю.

Існують заборони щодо здійснення полювання

Забороняється полювати:

- без документів на право полювання; - у заборонених для цього місцях, а саме об’єктах природно-заповідного фонду та на відтворювальних ділянках; - у межах населених пунктів; - в угіддях, не зазначених у дозволі; - на відстані ближче ніж 200 метрів від будівель населеного пункту та окремо розташованих будівель, де можливе перебування людей; - у недозволені для полювання строки на відповідні види тварин; - у темний період доби (пізніше заходу сонця і раніше години до його сходу); - із застосуванням вибухових речовин, з під’їзду на автомототранспорті, а також на плавучих засобах з працюючим двигуном, літаків та вертольотів; - із застосуванням немисливської (у тому числі військової) вогнепальної, пневматичної та іншої стрілецької зброї, а також нарізних вкладок, напівавтоматичної, або автоматичної зброї з магазинами більш як на два патрони; - на пернату дичину з нарізної вогнепальної зброї; - з мисливськими собаками, ловчими звірами і птахами без наявності на них паспорта з допуском до полювання; Забороняється допуск собак у мисливські угіддя без нагляду.

Мисливцю на замітку

Існують норми відстрілу мисливських тварин, віднесених до Державного мисливського фонду. Під час сезону полювання 2010-2011 років один мисливець протягом дня полювання може застрелити:

- три гуски, крім гуски малої (гуски білолобої малої), казарки червоноволої;

- не більше, ніж п’ять диких качок, крім гоголя, черні білоокої, черні червонодзьобої, савки, огара, галагаза, гаги звичайної, лутка, крехів (крохалів), нерозня;

- шість лисок;

- десять куликів, крім кулика-сороки, баранця великого (дупеля), ходуличника, шилодзьобки, кроншнепа, чайки, лежня, дерехвоста, поручайника, крем’яшника, чорниша, перевізника, фіфі, зуйка морського, малого, великодзьобого, галстунчика;

- десять голубів, крім голуба-синяка;

- п’ятнадцять перепілок;

- два норця великого;

- чотири курочки водяні;

- три пастушки.

З 2010 року заборонено полювання на качку-нерозня та кулика-баранця великого (дупеля).

Денис Скриль

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter