Начальник ВДАІ з обслуговування міста Полтави, підполковник міліції Валерій Корнієнко говорить:
- Більшість фальшивих талонів вилучається у водіїв, за якими тягнеться шлейф несплачених штрафів за порушення правил дорожнього руху. Також у випадках, коли на транспортних засобах перебиті номера агрегатів та внесені несанкціоновані зміни до конструкції, та у старих, несправних автомобілях.
Фальшивку можна купити за декілька сотень гривень
Днями, у центрі Полтави державтоінспектор вилучив у водія талон з явними ознаками підробки. Як з’ясувалося пізніше – документ виявився копією талону, яку виготовили за допомогою звичайного сканера. Такий «самопальний талон», за словами водіїв, можна купити за декілька сотень гривень.
Валерій Корнієнко продовжує:
- Марно розраховувати, що інспектори ДАІ не виявлять підробку, за використання якої доведеться відповідати по закону. Тим більш, що всі автомобілі, при проходженні Державного технічного огляду реєструються і зберігаються у автоматизованій базі даних Державтоінспекції в установленому МВС порядку. А власник підробленого талону у базі числиться з відсутністю техогляду.
У разі використання завідомо підробленого документа передбачена відповідальність у вигляді штрафу до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешту на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.
Анна Мазельскас, ВЗГ УМВС у Полтавській області