– На виставку прибули не лише голубівники, а й ентузіасти, що займаються декоративними птахами, – повідомив Леонід Лазьов, організатор виставки. – Ця виставка дає можливість зібрати людей, які захоплюються спільною справою.
Дійсно, курей, фазанів, канарок та папуг було вдосталь. Також багато порід було кролів.
Особливий інтерес у знавців викликали відроджені ентузіастами українські породи — козацькі бійні, полтавські білі чорнохвості та крюківські білі.
– Я на виставці представив унікальних козацьких бійних голубів, – розказав Володимир Зайцев, співорганізатор виставки, член Полтавського клубу голубівників. – Їх помилково називають краснодарські бійні, але наші козаки привезли їх при переселенні. Птахів цієї породи дуже мало, я знаю чоловік п’ять, у яких вона є.
Ціна на голуба у виставці від 10 до 1000 гривень, дуже багато факторів впливає на вартість: легкість (голуб-літун повинен бути «як пух»), чистота забарвлення, стать, порода.
– Займатися голубівництвом не так вже і дорого, – повідомив Володимир Зайцев. – Зернові вони їдять майже всі. Потрібно лише берегти від лисиць та хижих птахів. А голуби подарують вам чудовий настрій від свого польоту чи краси.
Денис Скриль