Книги у десятикласників Полтави або старі, або…віртуальні

Новини
Валентина Зайченко21 вересня 2010 о 11:38547 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Книги у десятикласників Полтави або старі, або…віртуальні
Цьогоріч держава забезпечила учнів десятих класів лише підручниками з української літератури. Решта навчальних книг – старі або електронні.
Книги у десятикласників Полтави або старі, або…віртуальніВсе є в Інтернеті, але скачати важко

Майбутні випускники проблеми нестачі навчальної літератури не відчувають – у Інтернеті є усе! От тільки версію електронного підручника, виставлену на освітянських сайтах, дістати складно.

– З 19 години вечора сайт міністерства освіти перевантажений, – розповідає Андрій, десятикласник однієї з полтавських шкіл. – Ясно, що усі у цей час заходять туди, щоб скачати інформацію, тому доводиться чекати або рано вранці вставати. Погано також, що підручники викладені не повністю. Ось з фізики, наприклад, вдалося скачати лише шість параграфів – це 30 сторінок підручника. Тож скоро треба буде шукати продовження.

У розкладі десятикласника щодня – до семи уроків. У рюкзаку лише три-чотири книги.

– З алгебри, геометрії, хімії нам у бібліотеці видали старі підручники. На біологію ми придбали спеціальні навчальні зошити, – розповідає Іван, десятикласник.

За словами школярів, більшу частину уроку вони конспектують матеріал. Списують по 4-5 сторінок за одне заняття. Найбільше писати доводиться на економіці, географії, історії. Підручники школярі очікують не раніше нового року. При цьому зазначають, що як дорослі люди, ставляться до проблем держави з розумінням.

Міністерство вводить новації, а втілювати їх – вчителям

– Підручники з української літератури – єдина нова література для десятих класів, що надійшла до нас на даний момент. Але вона не відповідає рівню навчання школярів, – говорить Людмила Акініна, заступник начальника управління освіти з навчально-виховної роботи Полтавського міськвиконкому. – Вони розраховані на профільний, не стандартний рівень навчання і «відірвані» від шкільної програми. Давати їх просто так школяру на опрацювання не можна. Вчителі самі спочатку опрацьовують цю літературу і організовують навчальний процес у лекційно-конспективному режимі. На сьогодні це основна форма викладання у десятих класах.

За словами Людмили Євгенівни, частково використовують десятикласники і старі підручники – там шукають вправи для домашнього завдання.

– Завдання для дітей роздруковувати електронні підручники, звісно, ніхто не ставить, – запевняє Людмила Євгенівна. – Тож листків з текстами на уроки ніхто не носить. Якщо у дитини немає комп’ютера удома, вона може займатися у комп’ютерному класі у школі.

Кажуть, найближчим часом школярі отримають підручники зі світової літератури.

Тетяна Цирульник

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter