– Схема обдурювання громадян досить проста: під приводом здійснення термінового дзвінка, спритники підходили до людей на вулиці і просили мобільний телефон, – розповіла Алла Квіта, спеціаліст відділу зв’язків із громадськістю УМВС України в Полтавській області. – Отримавши у руки цінну річ, вони відходили на невелику відстань від власників мобілок, аби ті не підслухали розмову. У процесі псевдорозмови по телефону, незнайомці раптово «розчинялися» у юрбі людей. На жаль, такі випадки не поодинокі.
Наприкінці минулого тижня у місті Полтава такі інциденти мали місце з двома полтавцями. Обоє випадків були скоєні по вулиці Леніна. Спритники діяли окремо, але їх схема була однаковою – просили мобільні для термінового дзвінка, а далі просто втікали. Наразі зловмисники затримані. Ними виявилися 28-річний та 44-річний непрацюючі чоловіки. До речі, викрадені телефони особливої цінності не мали. Їхня загальна сума ледь сягає 600 гривень.
Такий заробіток полтавців наразі кваліфікується Кримінальним кодексом України як шахрайство. У суді спритники зможуть "заробити" собі обмеження волі на строк до трьох років.
Денис Скриль