«Краще один раз побачити, аніж один раз почути» - каже народна мудрість. Тієї ж думки дотримуються працівники програми «Європейська освіта», пропонуючи усім бажаючим на власні очі побачити умови навчання та проживання за кордоном. У ході туру до Польщі, наприклад, відвідують три партнерські університети: в Любліні, Бидгощі та Варшаві. Майбутні абітурієнти разом з батьками мають змогу пересвідчитися у якості освіти, зокрема, оцінити матеріально-технічне забезпечення учбового процесу, рівень викладання, також – подивитися на умови, в яких проживають студенти, поспілкуватися з координаторами програми в Польщі на теми, що їх цікавлять.
- На разі популярністю серед полтавчан користуються напрямки «Туризм» та «Фізіотерапія», «Прикладна лінгвістика» - говорить Олена Катаєва, представник «Європейської освіти» у Полтаві.На її думку, попит на спеціальність «Туризм», «Прикладна лінгвістика» пов’язані з наближенням «Євро-2012», коли спеціалісти цієї галузі будуть особливо затребувані. Хоч «Фізіотерапія» поки ще нерозвинений на Україні напрямок, однак, досить важливий у медичній системі на Заході. Трапляється, що студентів запрошують на роботу ще під час навчання і заробітної плати їм вистачає на оплату навчання і проживання. Польські університети пропонують програми зі стипендіями для молоді, яка зуміла себе проявити з кращої сторони в навчанні, спорті або інших напрямках.
Маючи польський диплом, молодий спеціаліст зможе працевлаштуватися в Україні або в будь-якій країні Європи (з урахуванням знання мови) – для цього не існує ніяких перешкод.
Головний офіс програми «Європейська освіта» розташований у місті Рівному, також є представництва у Києві, Білій Церкві, Івано-Франківську, Луцьку, а відтепер – і у Полтаві. Тож, кожен мешканець Полтави та області став ближче до «Європейської освіти».
- Цього року на навчання до Польщі виїхало двісті студентів-українців, 19 з яких – з Полтавської області. Для нашого представництва це особлива гордість, - каже Олена Катаєва. Сама вона перш, ніж стати представником програми, довірила «Європейській освіті» майбутнє своєї доньки. – Рівень життя у Польщі зараз набагато вищий, аніж 20-30 років тому, ціни нижчі за українські, тому я не хвилююся за те, що моїй доньці може не вистачати коштів на життя та необхідні речі.
Заключаючи договір про співпрацю по результатах співбесіди, програма гарантує:
- зарахування на навчання у обраному університеті Польщі;
- вступ в Україні (відповідно у Полтаві) за результатами співбесіди;
- консультації;
- оформлення документів та переклад супровідної документації;
- підбір житла для студента;
- проїзд до місця навчання на транспорті «Європейської освіти»;
- отримання якісної освіти у кращих університетах-партнерах.
Викладання в університетах проводиться двома мовами на вибір: англійською чи польською. Тому однією із вимог програми «Європейська освіта» є володіння польською мовою на рівні А1. Але особливо турбуватись де знайти викладача не треба, бо буде запропоновано та організовано курс з вивченням польської мови з кваліфікованими спеціалістами, які є носіями мови.
«Європейська освіта» розвивається, тому постійно пропонує нові проекти, та веде перемовини щодо розширення мережі університетів-партнерів в різних країнах: Франції, Канаді, Англії, Швеції, Іспанії та інші. Нині з програмою співпрацюють навчальні заклади Польщі, Словаччини та Чехії.
Кожний, кого зацікавила ця інформація може відвідати офіційний сайт Програми «Європейська освіта» http://www.euroosvita.info або звернутись в представництво у м. Полтава по вулиці Фрунзе, 2, офіс 418 (вхід до приміщення міської ради з боку Галереї мистецтв), тел.: 65-60-10, моб. (099) 982-27-42; (067) 951-52-19) .