У Полтаві розказали про зброю

Новини
3 жовтня 2010 о 18:332228 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 У Полтаві розказали про зброю
Журналіст «Кола» побував у науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі при ГУМВС України в Полтавській області у відділі криміналістичних експертиз, щоб дізнатися про види зброї.


– Взагалі, зброя – це спеціально виготовлені пристрої, які призначені для неодноразового ураження цілей, – розповів Валентин Рой, старший інспектор сектору трасологічних досліджень. – Два найбільші підвиди – це холодна та вогнепальна зброя.

Холодна зброя – це предмети та пристрої, що призначені та за своїми властивостями придатні для неодноразового завдання тяжких і смертельних тілесних ушкоджень, дія яких застосована на використання м’язової сили людини.

Поділяється на такі види:

– клинкова (елементом ураження є клинок);

– неклинкова (ударно-дробильна, наприклад, кастети, біти);

– комбінована (поєднує різні види холодної зброї, наприклад, кастет-ніж);

– метальна (метальні ножі, луки, арбалети, пращі, сюрікени).

– Експертиза холодної зброї – досить складна річ, – розповів Валентин Рой. – Наприклад, однієї біти існує 12 офіційно-криміналістичних назв. Дуже часто умільці виготовляють саморобні ножі, побачивши для прикладу модель в літературі чи під час перегляду кінофільму. А потім дивуються, що за це існує серйозна відповідальність. Під час експертизи ножів враховується цілий ряд важливих характеристик, наприклад довжина та товщина клинка, твердість та пружність сталі, міцність конструкції. Біта з темпляком (тобто мотузкою для носіння на зап’ясті), кастети, дерев’яні чи металеві нунчаки автоматично вважаються холодною зброєю. Нунчаки для тренувальних цілей повинні бути неруйнівної дії з легкого пластика. Був один випадок у практиці, коли біту із свинцевою серединою хотіли видати за качалку, якою матуся розкачує тісто. Сюрікени (відомі «зірочки» ніндзь) теж заборонені, бо належать до метальної холодної зброї.

Пневматичну зброю дозволено придбати та носити без різних дозволів, але використовувати у громадських місцях для тренувальних цілей заборонено.

Цей вид зброї використовує стиснене повітря (із балона СО2, накачаного поршнем чи насосом) для пострілу кулькою.

Газова зброя потребує реєстрації та дозволу, віку більше 18 років і медичної довідки.

Вогнепальна зброя – зброя, призначена для ураження цілей снарядами, що одержують направлений рух пороховими газами у стволі.

Поділяється на такі види:

– нарізна (ствол зброї має нарізи, що допомагають кулі надати обертів);

– гладкоствольна (ствол має гладку внутрішню поверхню, наприклад мисливська гладкоствольна зброя);

– комбінована (поєднує нарізний та гладкоствольний вид).

– Зараз почастішали випадки використання стартової зброї, – розповів експерт. – Ця зброя використовується для подачі звукових чи візуальних сигналів. Зараз активно завозяться неліцензійні стартові пістолети турецького виробництва. Люди викручують заглушку, що встановлена заводом-виробником, і такий пістолет автоматично стає вогнепальною зброєю. Збереження, носіння такого пістолета несе кримінальну відповідальність. Щоб уберегти себе від неприємностей, така заглушка повинна бути в нерухомому стані.

Також зброя під відстріл патронів Флобера стала досить популярною.

– По суті це вогнепальна зброя, але прирівнюєтся до пневматичної, – повідомив Валентин Рой. – У патроні Флобера немає порохового заряда, куля викидаєтся газами запального складу. Сам патрон Флобера переважно буває калібром чотири міліметри. З 18 років дозволено користуватися такою зброєю як спортивно-тренувальною для відпрацювання навичок за межами міста чи в тирі. Небажано використовувати цей вид зброї для розваг. Був у практиці випадок, коли  у 2007 році в одному з районів Полтавської області під час ігор загинув чоловік, отримавши поранення у серце саме від пістолета під патрон Флобера.

Існують також зразки зброї, які не відповідають цим категоріям – тобто саморобна вогнепальна зброя. Наша область криміналістичними експертами вважаться однією із лідерів по якості виготовлення такої зброї. Цікаво, що на якість зразків не впливає місце проживання таких майстрів – у експертів є зразки майстрів, які в руках зброї не тримали, а просто продублювали відому модель пістолета. До цієї категорії також належать обрізи мисливської зброї (їх роблять для таємного носіння зброї під одягом).



Денис Скриль

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter