До редакції «Коло» надійшов лист від Тетяни Черненко, президента громадської організації Монтессорі-Центр реабілітації дітей-інвалідів дошкільного віку «Соняшник».
Жінка розповіла, що їхній організації міськвиконком ще 28 серпня надав можливість безкоштовно взяти в оренду приміщення, розташоване на цокольному поверсі по вулиці Парижської Комуни 34, строком на 2 роки. Воно потребувало капітального ремонту із заміною вікон, дверей, відновлення постачання комунальних послуг. Для цього необхідно було близько 100 тисяч гривень.
Ремонт зроблено, але розпочати роботу ще неможливо
- Власними коштами, виграними нашою організацією на різних соціальних проектах, та завдяки спонсорській допомозі ми зробили відповідний ремонт, - розповідає Тетяна Анатоліївна. - Завезли ексклюзивне обладнання, призначене для реабілітації дітей інвалідів. Почали звертатися уже перші батьки з дітьми, які потребують доомоги. Але на сьогоднішній день ми змушені консультувати в телефонному режимі батьків приблизно 30 дітей. Оскільки в приміщенні - темно, сиро і холодно. На днях чекаємо, що ось-ось з’явиться світло. Проте це питання вирішується вже два місяці. А з опаленням у нас узагалі вийшла ціла проблема.
За словами Тетяни Черненко, президента громадської організації, у «Полтавагаз» з ними взагалі не знали, що робити. Постійно направляли з одного кабінету в інший, або ж у підрозділи, які знаходяться у різних кінцях міста. Згодом з’ясувалось, що в архіві газового господарства відсутній проект сучасного стану газифікації будинку. Цікавим фактом було і те, що останній спогад про його газифікацію як житлового будинку датується 1958 роком.
Щоб з'явилося опалення в Монтессорі-Центрі необхідно 12 тисяч гривень
- Нашій неприбутковій організації, яка є лише орендарем на два роки, було запропоновано зробити цей проект, вартістю в декілька тисяч гривень, - говорить жінка. - Про те, що приміщення виведено з житлового фонду, і в ньому більше 10 років знаходився дитячо-юнацький клуб, який мав власне опалення, в «Полтавагаз» документи відсутні. Потім нам виставили умову – пройти навчання на платних курсах для відповідальних за газифіковану будівлю. І лише після цього наше приміщення оглянула начальник проектного відділу. Вона і зробила висновок – в існуючому приміщенні за даних умов не допускається розміщення газових приладів. Через що було запропоновано замінити газове обладнення на електричне. На його придбання та підключення необхідно біля 12 тисяч гривень.
- Що нам робити – ми не знаємо. Куди і до кого звертатися за допомогою? Адже настали вже холодні дні. І через усю тяганину в «Полтавагаз» - ми без опалення, - продовжує Тетяна Анатолівна. - На новий котел, по-перше, потрібні гроші, по-друге – час. Ми виходить самі ще й батьків підводимо. Оскільки годуємо їх обіцянками про те, що незабаром відкриємось. Якби ж всі справи у наших комунальних службах вирішувались вчасно – ми б це зробили ще місяць назад. А тепер навіть не можемо сказати батькам точної дати. Вихід один – потрібно негайно знайти гроші, щоб купити новий електричний котел та запустити його в роботу.
Працівники Монтессорі-Центу побоюються поки що звертатися з цим питанням в «Полтаваобленерго». Адже в них, за словами Тетяни Черненко, ці процедури вирішуються дуже довго. Тому вони збираються дочекатися поки підключать світло. А вже потім звертатимуться з питанням підключення електричного котла.
- Ми переживаємо, що тоді почнеться нова тяганина, - говорить президент центру.
Журналістка «Кола» вирішила дізнатися про розвиток цієї справи в «Полтаваобленерго». Щоб взяти коментар у відповідальної особи журналіста направляли з одного телефонного номера на інший. І врешті решт хоч якесь роз’яснення отримали від Сергія Безкоровайного, керівника відділу Інспекції «Полтаваобленерго».
- Документ я підписав. Його відправлено у відділ підписання договорів, який мені не підпорядковується. Після того як його затвердять, він знову надійде до нас. А потім піде в інший відділ. Це стандартна процедура. І ніяких затримок тут я не бачу. В якому відділі він знаходиться зараз я не знаю. Нехай директор цієї організації зателефонує мені, й ми спробуємо щось роз’яснити, - говорить Сергій Олександрович.
Чому "Полтавагаз" дав заключне рішення про відмову в газифікації лише 21 жовтня, коли звернення було подане ще на початку вересня?
Щоб отримати хоч якусь відповідь на поставлене питання – довелося передзвонити теж не за одним телефонним номером різних відділів «Полтавагаз». Адже всюди говорили майже одне й теж саме: «Це питання не нашої компетенції, тож передзвоніть за таким номером…». Лише одна людина прокоментувала ситуацію – це Ігор Галькевич, начальник виробничої служби ВАТ «Полтавагаз". Саме після звернення до нього, за словами Тетяни Черненко, справа почала потроху просуватись.- Чому так довго тягнувся розгляд справи про газифікацію приміщення, яке надано цій громадській організації, я не знаю, - говорить Ігор Олександрович. - Адже коли їхня президент звернулася особисто до мене – ми вже наступного дня почали діяти. Після написання Тетяною Черненко заяви на ім’я голови нашого правління, щодо перевірки приміщення, за адресою вулиця Паризької Комуни 34, поїхав наш інженер. Проблема, через яку було відмовлено в газифікації цього приміщення - вагома. Оскільки,у ньому був незаконно встановлений газовий котел. Адже в останніх даних, про газифікацію приміщення, датованих ще 1958 роком, йшлося про опалювальну піч. Про газовий котел - ні слова.
Цікавим фактом є те, що у заключному рішенні про відмову в газифікації частини приміщення, яке орендує громадська організація, про таку причину відмови не було вказано. За документом від «Полтавагаз», який нам показала Тетяна Черненко, було відмовлено через: "відсутність в будинку вікон з кватирками, розміщення приміщення в підвальному поверсі". А також через те, що не дозволяється розміщення газових приладів у дитячих дошкільних та шкільних закладах.
- Хоча, якщо вже на те пішло, - говорить Тетяна Анатолівна, директор Монтессорі-Центру, - то ми не дошкільний заклад, а громадська організація.
З останнього спілкування з директором Монтессорі-Центру, стало відомо те, що світло ще не підключене. Але обіцяють це питання вирішити протягом одного тижня. Але за словами, Тетяни Черненко, через холод і сирість відклеюються шпалери і темніють стіни. Їхня громадська організація сподівається лише на швидкість вирішення питання зі світлом в «Полтаваобленерго». Що у свою чергу прискорить і вирішення проблеми з опаленням приміщення.
Довідка «Кола»: Громадська організація Монтессорі-Центр реабілітації дітей дошкільного віку «Соняшник» існує уже 13 років. Єдина в Україні організація, що була створена у власному будинку та за власний кошт. Тут працюють з дітьми , які мають різні фізичні вади.
Нині планують починати роботу з глибоко недоношеними дітьми, які поки що знаходяться в обласній лікарні. Ця організація не тільки реабілітує дітей-інвалідів, а й проводить консультації з їхніми батьками.