Останні, використовуючи фізичну силу, заборонили журналістам користуватися відеокамерою.
Нагадаємо, 21 жовтня журналістам "Кола" не дозволили бути присутніми на сесії.
– Дії охоронців однозначно неправомірні. По-перше, ніхто не має права чіпати чужу апаратуру, посягати на майно. По-друге, сесія міської ради – це відкритий захід. Є закон «Про інформацію», а недопуск журналіста на відкритий захід – це перешкоджання журналістській діяльності. Що таке засекречене там обговорювали, що журналіст не міг бути присутнім? Журналісти, як ніхто, мають право бути присутніми на сесії, – говорить Юрій Сулаєв, начальник відділу зв’язків з громадськістю управління МВС України у Полтавській області. – Після таких інцидентів потрібно звертатися у прокуратуру.
– Після випадку з відеооператором одного з телеканалів міста, прокурор області наголошував, що у випадку неправомірних дій потрібно не гаяти час, а відразу ж звертатися у прокуратуру. Ми бачили інформацію на сайтах міста про випадок з журналістами «Кола», але доцільно журналістам написати ще й офіційне звернення, щоб провести перевірку і дати оцінку діям охоронників та працівників міської ради, – говорить Людмила Іващук, прес-секретар Полтавської обласної прокуратури.
До охоронної фірми, яка забезпечує охорону будівлі міськвиконкому, журналісти також звернулися. Але відповіді щодо дій охоронців так і не отримали. По телефону повідомили, що начальник служби охорони у відпустці, заступника на робочому місці немає. Журналісти залишили свій телефон секретарці. Сказали, що питання стосується дій їх працівників і це важливо та терміново. Але дзвінка від охоронної фірми у редакції так і не дочекалися.