
У звичайні дні там працюють медсестри. Коли ж збільшується кількість хворих – направляється і лікар.
- Кожного року на період збільшення звернень, ми проводимо спеціальні моніторинги, - розповідає Лариса Савченко, заступник головного лікаря студентської поліклініки. - Кожен лікар звітує про кількість звернень від хворих. У такий спосіб ми розуміємо коли настає пік і є ризик. Саме тоді у медпункти вищих навчальних закладів ми направляємо лікарів. Хворим студентам так зручніше. Якщо ж студент проживає в гуртожитку і йому дуже погано – він може викликати до себе лікаря, відповідального за заклад, у якому він навчається. У випадку проживання студента в квартирі – небхідно звертатися до територіального лікаря. Тобто у лікарню, яка знаходиться в тому районі, де і проживає студент. А вже далі ним буде займатися студентська поліклінніка
Для бажаючих зробити вакцинацію в студентській поліклініці діє спеціальний профілактичний кабінет, де роблять щеплення. Але для цього студенту необхідно придбати в аптеці вакцину.
- Якщо у студента висока температура, він може звертатися до терапевта без черги, говорить Лариса Петрівна, - а у звязку з хвилею захворювань на ГРВІ у навчальних закладах читають лекції для студентів на тему «Здоровий спосіб життя».
Проводять такі лекції як лікарі студентської поліклінніки, так і працівники соціальних служб.
У студентській поліклініці на обліку понад 32 тисячі студентів, у тому числі 18 тисяч іногородніх, - розповідає Марія Катеринчук, завідувач епідеміологічного відділу міської СЕС. - Починаючи з 1 вересня поточного року за медичною допомогою звернулося 3,8 % хворих студентів на ГРВІ від всієї кількості студентів, які навчаються в Полтаві. Якщо брати кількість хворих студентів за минулий тиждень, то це 20% від загальної кількоті хворих на ГРВІ полтавців. Узагалі, цей показник не є бльшим за минулорічний.