В музеї представлені фотографії пам’ятників Тарасові Шевченку, церков та храмів.
– У місті Бендерах побудували пам’ятний знак Першій Конституції України Пилипа Орлика, – розповів Володимир Степанюк, організатор автопробігу. – Це була першопричина ідеї автоподорожі. А у нас жодного заходу до цієї річниці не було. До речі, у селі Радянське Кобеляцького району єдиний в Україні пам’ятник Пилипу Орлику. Тому ми вирішили організувати такий автопробіг через усю Україну. У ньому взяли участь 11 людей, не лише полтавців, а й із сусідніх областей. Нас добре зустрічали в усіх частинах нашої країни. Дуже красиво у Верховині Івано-Франківської області, там прекрасна дерев’яна церква. Також красиво у Сватово Луганської області. Українці усюди привітні.
– Шкода, що так мало молоді приєдналося до такої акції, – розповів Антон Нестеренко, студент Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка. – Я б дуже хотів би брати участь і подібних акціях, бо це дуже цікаво і пізнавально.
Ідея фотографувати пам’ятники Шевченка у учасників автопробігу виникла спонтанно, але має продовження.
– Ми сфотографуємо всі пам’ятники Шевченку у Полтавські області – їх всього 45 (а Леніну на Полтавщині встановлено 200), – розповів Володимир Степанюк. – Дивно те, що в деяких районних центрах немає таких пам’ятників. Адже Шевченка поважали в царські часи, і в комуністичні, не кажучи вже про сучасність. Кобзар дійсно поєднує всю Україну, бо його однаково поважають скрізь.
Фотографували пам’ятники Шевченку та храми Максим Сикало та Юлія Мельник.
– Найбільше сподобалася Західна Україна, – розповіла Юлія Мельник. – Там дуже колоритно і цікаво. Хоч фотографії і не професійні, але ми намагалися передати атмосферу того місця.
Організатори пообіцяли, що після того, як сфотографують всі пам’ятники Шевченка на Полтавщині, зроблять ще одну тематичну виставку, щоб показати їх стан та архітектурну красу.