Полтавці зібралися у Корпусному парку і ходою з смолоскипами вирушили до Білої Альтанки. Там організатори проголосли промову, музиканти відіграли невеликий концерт. Усі бажаючі могли підписати велику листівку, в якій висловили свої побажання, повязані з Днем української мови. Файер-шоу (вогняне шоу) прикрасило святковий вечір.
Акцію приурочили не тільки до свята, а й до всеукраїнського протесту проти законопроекту «Про мови в Україні». Організатори акції (рух добровольців «Простір свободи», громадянський рух «Відсіч» та громадська кампанія «Новий громадянин») повідомляють, що цей законопроект є інструкцією зі знищення української мови.
У листівках, які роздавали на заході, зазначено, що ухвала такого закону створить багато проблем:
- Кожен навчальний заклад буде зобов’язаний запровадити навчання російською, якщо цього забажають кілька батьків. В садочки, школи та ВУЗи буде штучно внесений мовний конфлікт.
- Службовці, вчителі, лікарі тощо будуть витрачати масу зусиль не на професійну роботу, а на переклад купи паперів російською мовою.
- На переклад і дублювання російською документації, назв, надання послуг з бюджету будуть витрачені мільярди, а ще бульше буде вкрадено. Ці мільярди можна витратити на лікування дітей чи інші справді важливі справи.
- Українське книговидання, музика, кіно й театр будуть поставленя на межу виживання.
- Українська мова майже зникне з телебачення, радіо, преси.
- Навіть російськомовні книги, газети, фільми вітчизняного виробництва будуть витіснятися російським імпортом.
- Працівники культури, освіти, реклами, перекладачі та вчені втрачатимуть роботу. Гроші, які іноземні виробники платять українцям за виробництво чи переклад рекламної та іншої продукції, підуть у Москву.
- Права українців на рідну мову можна буде ігнорувати «законно».
- Молодь, особливо на Сході та Півдні України, не зможе нормально вивчити українську мову. Нинішня влада буде змінена, але жертви її експериментів залишаться неконкурентноздатними на ринку праці й освітніх послуг.
4 жовтня у Києві, а 18 жовтня – по всій Україні були проведені акції протесту проти спроб прийняти цей документ. Влада відклала розгляд закону. Наступий розгляд планується у листопаді, повідомляють організатори акції на захист мови.
Фото надані Оленою Задорожною, організатором акції від руху добровольців "Простір свободи"