Полтавці можуть побачити вишивку, в’язані речі, розписані акриловими фарбами морські камінці та посуд лише протягом тижня у галереї «Художник», що на Чапаєва, 4.
Найбільше своїх робіт представили Крістіна Криженко (журналіст) та Діана Литвиненко (редактор новин).
Крістіна вишиває у вільний від роботи час. Навіть знайомі були вражені, побачивши картини дівчини.
– Вона працює, часто з нами відвідує спортзал, де береться в неї час і натхнення створювати таку красу? – говорить одна зі знайомих Крістіни.
Як розповіла авторка картин, вона опанувала вишивання у шість років, адже її бабусі цим займаються і передали майстерність онуці.
Усіх нюансів «ворожіння нитками» полтавку навчила бабуся: як поєднувати тони й напівтони, ховати нитки тощо.
Колеги Крістіни найбільше люблять роботу «Мужчина в блакитних тонах». Для картини дівчина використала 12 тонів.
Схеми для своїх робіт дівчина знаходить і Інтернеті, купує схеми, якщо впали в око.
– От щоб написати диплом вишивка була стимулом, не хотілось писати дипломну роботу, то себе заспокоювала, що от напишу і вишию цього мужчину. Потім купила схему тюльпанів, навіть на відпочинку їх вишивала. А тоді дійшла черга і до вишивання мужчини, – ділиться Крістіна.
Журналістка вишиває напливами, коли є натхнення, особливо зимовими довгими вечорами.
Свої роботи дарує мало, більше вони слугують окрасою помешкання. А доки виношує ідею, вже придумує, де буде місце нової картини.
Точковий розпис акрилом – рідкість у Полтаві
Діана Литвиненко цьогоріч відкрила в собі здібності до малювання та в’язання. Хоча володіла навичками в’язання спицями давно, нині опанувала техніку гачком. Каже, що так легше і речі виходять красивіші. Поки що дівчина має у своєму доробку головні убори, шарфики. А плед Діана сплела із ниток, привезених із Тибету.
А ще Діана одна з небагатьох, можливо, єдина в Полтаві, хто займається точковим розписом. Акриловими фарбами наносить на скло та каміння узори. Її роботи вже купують, хоча полтавка опанувала цю техніку також недавно.
– Такі акрилові фарби купити у Полтаві можна лише у двох магазинах, – каже дівчина. – Техніка непоширена в області.
Діана відкрила в собі здібності до малювання завдяки цій техніці, спеціально образотворчому мистецтву ніде не вчилась. Розписує посуд і морське каміння.
– Спочатку наношу малюнок точками, потім покриваю лаком, тобто вироби можна протирати, мити, – ділиться секретами майстриня. – Каміння перед роботою ґрунтую.
Робота копітка. На розпис каменя іде цілий вечір, склянку розмальовує ще довше.
Діана навіть вигадала свій фірмовий знак, який наносить на зворотному боці каменів.