
- Конвенція ООН про права дитини – це один з тих документів, до яких приєдналося багато країн, - розповідає Інна Конончук, начальник служби у справах дітей Полтавської ОДА. - Упродовж 2010 року зусилля Полтавської ОДА були спрямованні на соціальний захист дітей. Особлива увага була приділена забезпеченню права дитини на сім’ю, забезпеченню дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування сімейними формами виховання. Для того щоб ця робота постійно координувалася в Полтавській області під головуванням Валерія Пархоменка, заступника голови-керівника апарату облдержадміністрації, проводилась низка засідань дорадчих органів.
Також Інна Анатоліївна повідомила, що на Полтавщині на 27% зменшилась кількість дітей у притулках.
- Важливим досягненням є і те, що у поточному 2010 році на території області уже всиновлено 78 дітей, - продовжує Інна Конончук. - З них 56 потрапили до українських сімей. Створено 15 прийомних сімей, до них влаштовано 45 дітей.
З 41 дитини із притулків Полтавщини:
15 - взяли під опіку сім'ї,
18 - потрапили до прийомних сімей та будинків сімейного типу,
8 – усиновили.
Інна Анатоліївна запевнила, що ще одим досягненням соціальних служб є підготовка фахівців, які будуть працювати з дітьми, що потребуть уваги і відповідної допомоги.
Для дітей , які знаходяться в інтернатах Полтавщини, функціонують спеціальні курси адаптації.
- З 2008 року було створено такі курси адаптації, що було дуже необхідно, - Вікторія Масляк, заступник директора Обласного центру соціальної служби для дітей, сім’ї та молоді. – Оскільки після випуску з інтернату, вони не знають як правильно розпоряджатися своїми грішми, чи як створити сім’ю.
У Полтавській області зменшилась кількість жінок, які б хотіли відмовитися від своєї дитини
- Якщо в 2005 році було 46 мам, які планували відмовитись від своїх малюків. То на сьогоднішній день їх 11,- говорить Наталія Кінаш, головний лікар Полтавської обласної дитячої лікарні. – Це завдяки плідній праці працівників створених відділів консультації в пологових будинках Полтави та області.
Випадків жебракування дітей у Полтавській області не виявлено. Про це повідомила Жанна Ахіджанян, начальник відділу кримінальної міліції у справах дітей Управління МВС у Полтавській області.
- За статистичними даними був зареєстрований лише один випадок жебрацтва дитини. Але це була приїзжа сім’я, яка примушувала свою дитину до жебракування. Проте на Полтавщині з’явилась нова проблема – це суїцид дітей. Якщо в 2008 році було 5 таких випадків, то в поточному 2010 – 7 смертельних і одна спроба. Це переважно хлопчики. Їхній вік 14-18 років. А також існує проблема, коли батьки невчасно звертаються в міліцію про зникнення їхньої дитини. Мабуть вважають, що і нині діє система розшуку людини після 3-діб її зникнення. Але я хочу наголосити, що зараз діє інша система: пошук починається відразу після звернення, - повідомила Жанна Ахіджанян.