Побачити ретро-прикраси ручної роботи можна від сьогодні, 14 грудня, до Водохреща, 19 січня.
У музеї, окрім ялинки з оригіналами новорічних прикрас, є і новорічне деревце з іграшками, виготовленими студентами педуніверситету імені В. Г. Короленка. Вихованці цього вишу в 2008 році спробували створити подібні іграшки.
У музеї зберігається близько 30 ялинкових прикрас сім’ї Володимира Галактіоновича Короленка. Усі вони ручної роботи. Виготовлені переважно з пап’є-маше, кераміки, лози та паперу. На ялинці з копіями - більше 100 іграшок.
- Виставку новорічних прикрас родини Короленка ми почала проводити з 1980 року, - говорить Людмила Ольховська, провідний науковий співробітник Полтавського літературно-меморіального музею В. Г. Короленка. - А до цього прикраси зберігались у фонді. Їх ми протягом року зберігаємо в коробках. Відвідувачам до таких прикрас ми не дозволяємо торкатись, для їх збереження. Новорічні ж прикраси, які відтворювали студенти, ми дозволяємо потримати.
Серед новорічних прикрас родини Володимира Галактіоновича є паперові клоуни та блазні, в яких рухаються вуха та очі. Як розповіла Людмила Василівна, такі фігурки, раніше використовували для створення мультфільмів.
Довідка «Кола»: Щоб побачити старовинні прикраси родини В. Г. Короленка потрібно заплатити за вхід до музею. Дитячий квиток 4 гривні. Дорослий - 6 гривень.
До теми - Новорічна атрибутика: ціни у Полтаві.
Фоторепортаж. У Полтавському літературно-меморіальному музеї В. Г. Короленка почала діяти виставка ялинкових прикрас родини відомого полтавця.