Обидві громади темою зібрання обрали проект рішення "Про відзначення на регіональному рівні 95-ї річниці створення ВЛСКМ". Табір комуністів прийшов підтримати рішення депутатів "За", а от націоналісти вимагали проголосувати "Проти". Ворогуючі табори розділив подвійний кордон міліції, тож протустувальникам тільки і залишилося вигукувати гасла і вести "словесний бій".

Мітингувати до адмінбудівлі зі сторони прихильників комсомолу прийшли у більшості пенсіонери. Хоча на цьому їхня підтримка і завершилася. Скандували гасла "Ленін! Партія! Комсомол" молоді люди у футболках та кепках із символікою КПУ.


Супоротивники виступили більш згуртовано. З-поміж запальних хлопців та дівчат виділялися і люди старшого покоління, які виступили проти нівелювання української історії та відродження комсомолу. Лариса пам’ятає про цю організацію не з розповідей, а тому, що колись сама ледь не потрапила до лав ВЛКСМ:
– Мене не взяли до комсомолу, якесь слово не так сказала. Усе життя пропрацювала акушеркою, то не мала ніяких пільг. До того ж із кожної зарплатні вираховували по два рублі на профспілку, а ще й за комсомол я платити не хотіла. Усім "партійним", комсомольцям давали тоді квартири, премії, а в мене цього так за все життя і не було, – розповідає жінка. – Я сюди прийшла, бо не хочу, щоб нищили нашу історію, мову, говорили, що не було голодомору. А як же його не було, якщо у Полтаві людей їли і люди це й досі пам’ятають і переповідають. А комсомол якраз був першим кроком для тих, хто породив ці безчинства.

Формат мітингу у націоналістів теж відрізнявся більшою оригінальністю. Зі "Смітника історії" (картонної коробки) дістали прапори та символіку компартії, ВЛКСМ і підпалили.


Мітинг продовжувався більше години, поки депутати у сесійній залі не дійшли до розгляду 26 питання порядку денного. Саме затвердження рішення тривало не більше хвилини під крики "Ганьба!" свободівця Юліана Матвійчука.
Затвердження святкування річниці комсомолу викликало радість у комуністичному таборі.
– Комсомол свого часу був виключно потрібною організацією. ми хочемо підтримати молодих комсомольців. Іншого руху, крім комсомольського зараз немає. Ми не тільки підтримуємо відзначення річниці, а й виступаємо за відновлення комсомолу в Україні. Іншого варіанту у нас немає й історія мої слова обов’язково підтвердить. Комсомол – єдиний культурний перспективний рух, – пояснює Григорій Михайлович, полтавець.
Свободівці ж свій мітинг не вважають поразкою і мітингуватимуть і під час відзначення річниці комсомолу. Зібрання завершили урочисто виконанням гімну України, поки комуністичний табір скандував "Геть Бандеру з України!".
Фактично єдина позиція, за якою дійшли згоди і комсомольці, і націоналісти, що фашизм сьогодні не пройде: вигукувати це гасло у сторону свободівців починали прапороносці червоного табору, а націоналісти гучно із ними погоджувалися.