Більше 200 робіт було представлено на конкурс малюнку «Афганістан очима дітей».
Сьогодні у Краєзнавчому музеї нагородили переможців міського художнього конкурсу дитячого малюнку «Афганістан очима дітей», присвяченого 25-й річниці виводу військ з Афганістану. Ініціаторами проведення конкурсу стали спілка ветеранів війни в Афганістані Октябрської районної ради та Полтавська міська рада.
— 25 років минуло, як останній радянський солдат перетнув кордон, повернувшись з Афганістану, — наголосив Іван Петренко, голова спілки воїнів-інтернаціоналістів Октябрської районної ради. — Сьогодні варто згадувати тих, хто там воював, хто загинув, ті страшні події. Жахіття, які несе громадянська війна, неприпустимі, не повинні повторитися в жодній з країн. У війні найбільшого лиха зазнають діти – вони найменш захищені. Тому, ми хотіли вшанувати пам'ять загиблих в Афганістані, звернулися саме до дітей, започаткували конкурс, де вони покажуть нам, який Афганістан у їхній уяві.
Як зазначають самі організатори конкурсу, вони не очікували, що діти так проникнуться цією темою. На конкурс надійшло більше 200 робіт, і всі вони – філософські, глибокі, чуттєві. Тому, організатори вирішити визначити переможців у 6 номінаціях. Загалом дипломи та пам’ятні призи отримало 36 дітей. Вікова категорія учасників коливалася від 7 до 16 років.
— Нам було надзвичайно приємно, що конкурс так зацікавив полтавських школярів, — розповів Дмитро Білокінь, голова журі конкурсу. — Більшість дитячих робіт вражали своєю щирістю, філософією, баченням того страшного, що наші воїни бачили на власні очі. Ми прийняли рішення визначити переможців у 6 номінаціях і відібрали 36 картин учасників-переможців, які розмісти у Краєзнавчому музеї. Роботи надзвичайно різні і за змістом, і за технікою виконання. Це і графіка, і живопис, і плакат, і пейзаж. Ми ретельно дивилися конкурсні роботи і найголовніше було те, що вони правдиво описують події. Здавалося б це роботи ще маленьких людей, але в них вже настільки відчувався біль, смуток, втрата. На полотнах виринали всі ті події, про які діти лише чули, і вони змогли так реалістично їх передати.
Учні-переможці були урочисто нагороджені дипломами. Картини, які журі визнало кращими, можуть подивитися всі бажаючі на 2-му поверсі Краєзнавчого музею.
Ніна Нєстєрова
До теми - У Полтаві вшанують учасників бойових дій в інших державах: перелік заходів