У Полтаві оголосили конкурс на кращий мурал

Афіша
Ольга Матвієнко10 серпня 2016 о 08:431817 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 У Полтаві оголосили конкурс на кращий мурал
​Переможець отримає 7 000 грн і матеріали для створення муралу.

У Полтаві оголосили конкурс на кращий муралМурал «Берегиня», Київ. Фото – vesti.dp.ua

Із 10 по 31 серпня галерея сучасного мистецтва Jump проводить конкурс проектів мурал-арту в Полтаві. Тему конкурсу організатори визначали як «Білим по білому: спроба інтерпретації традиції». Пояснюючи свій вибір, представники галереї сучасного мистецтва Jump говорять, що найбільш складною й концептуально заворожливою технікою української вишивки є полтавська вишивка білим по білому:

– Актуалізація цього феномену в рамках проекту муралу має на меті показати, що традиційні образи можуть інтегруватися в сучасне мистецтво, збагачуючи його смислами й серйозними концептами. Саме такі інтерпретації класики й дають шанс перейти від консервативного схоронення/захоронення культури до її збереження через активне переосмислення.

У Полтаві оголосили конкурс на кращий муралМурал «Леся Українка», Київ. Фото – vkieve.net

Від учасників не вимагається сувора прив’язка до теми й малюнок не має бути виконаний білими фарбами попри все. Але він повинен обов’язково включати цей елемент або певним чином його поетично обігрувати й показувати роздуми автора з цього приводу.

У Полтаві оголосили конкурс на кращий муралМурал з оленем на будинку СЕС у Києві. Фото – vkieve.net

Перший тур (реєстраційний) триватиме з 10 до 31 серпня. У цей час приймають заявки на участь від художників. Вони мають подати:

заявку на участь;проект мурал-арту, який включає кольоровий ескіз, назву проекту, концепцію, короткий опис реалізації проекту та необхідний ресурс для виконання проекту. Проект має бути розрахований на розмір не менший ніж 10х12 м.;резюме автора проекту та досвід роботи у визначеному напрямку мистецтва, приклади робіт, створених раніше (якщо такі є);ксерокопію паспорта та ідентифікаційного коду.

Стіна для муралу знаходиться у Полтаві.

Заявки та документи для участі приймаються на електронну адресу jump.mural@gmail.com. Приклад заявки і фото стіни, де буде мурал, можна зайти тут.

Локацією для муралу буде стіна будинку поблизу Полтавського державного музичного училища імені М. В. Лисенка.

У Полтаві оголосили конкурс на кращий муралМурал бразильського художника на Спаській у Києві. Фото – vkieve.net

Другий тур (відбірковий) триватиме всього 3 дні – з 1 по 3 вересня. Професійне журі за цей час оцінить проекти за тематичною відповідністю, креативністю, художньою доцільністю, інноваційністю (за 10-бальною шкалою).

До складу професійного журі входять мистецтвознавці, художники, галеристи: Вікторія Бурлака, Адам Ніклєвіч, Людмила Шевченко, Антон Усанов.

Результати конкурсу оголосять 5 вересня. Його переможець отримає матеріали на виконання проекту, а також винагороду у розмірі 7000 грн.

Останній тур (реалізація проекту) проходитиме з 15 по 22 вересня.

На період роботи над муралом проживання (за необхідності) та харчування забезпечують організатори проекту.

Художник-переможець, якщо він не місцевий, зобов’язаний за день до початку реалізації проекту прибути до Полтави. Організатори також залишають за собою право змінювати терміни реалізації проекту та своєчасно інформувати художника про такі зміни.

Довідка:

Стінопис або мурал (англ. mural — «фреска»; ісп. muro – «стіна», «мур») — різновид монументального і декоративного малярства, що виконувалося безпосередньо на стіні або на штукатурці, закріпленій на стіні, в якому фігуративні образи й декоративні орнаменти підпорядковуються архітектурним формам. У стінописі користуються різною малярською технікою: фреска, альсекко, енкавстика, темпера, клейові фарби, олія; за новіших часів – синтетичні ґумові фарби тощо. До стінопису зараховують також мозаїку.

Роман Повзик, незалежне мистецьке об’єднання «Magnum Opus»

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter