У Полтаві покажуть виставу на основі інтерв’ю переселенців з окупованих територій

Афіша
11 грудня 2015 о 11:15902 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 У Полтаві покажуть виставу на основі інтерв’ю переселенців з окупованих територій
Документальна вистава розповість про проблеми, із якими стикаються вимушені переселенці із зони АТО та Криму.

У Полтаві покажуть виставу на основі інтерв’ю переселенців з окупованих територій

11 грудня о 17.00 у Полтавській науковій універсальній бібліотеці імені І. П. Котляревського (вул. Леніна, 17, кім. 310) представлять документальну драму «ZLATOMISTO».

Проект, втілений полтавськими акторами у співпраці з партнерами, має назву «Театр сучасного діалогу». Реалізують його актори театрів «І по всьому», «Анастасіс», «Ко под лестницей» та «ПолТеЛа».

В основі драми – історії полтавців і переселенців з окупованих територій, звичайних людей.

Проект втілюється Полтавською філією Суспільної служби України (керівник – Ганна Кіященко). Реалізують його полтавський драматург Ірина Гарець, актори вищеназваних колективів та режисер з Криму Галина Джикаєва. Вони працювали над створенням документальної вистави про проблеми з якими зіштовхуються переселенці із зони АТО та місцева громада.

Читайте також: У Полтаві розпочалася акція «Книжка під подушку»

Для допомоги у створенні документальної вистави запрошувалися сучасні відомі режисери та драматурги, які ділилися досвідом роботи в сфері документального театру, розповідали про важливість та механізми роботи цього театрального напрямку.

У Полтаві покажуть виставу на основі інтерв’ю переселенців з окупованих територійІрина Гарець

У рамках проекту до Полтави приїздили драматурги Ден та Яна Гуменні, режисери Галина Джикаєва та Антон Романов. Вони провели навчання для акторів та показали виставу «Ополченец» (головну роль виконує Галина Джикаєва), як приклад української документальної драми. Також у полтавських акторів пройшла зустріч із сучасним українським драматургом, нашою землячкою Наталією Ворожбит та режисером і актором Георгом Жено.

Це не прем’єра драми. Вперше її показали наприкінці листопаду у ресто-клубі «Podium». Тепер же всі, хто не зміг тоді переглянути цю документальну драму, можуть прийти у п’ятницю.

Ця ініціатива є частиною всеукраїнського проекту «Від руйнування до творення: шляхи примирення в українському суспільстві», який реалізовують DVV International (асоціація німецьких народних університетів) і ГО «Інтеграція та розвиток» за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.

Роман Повзик, незалежне мистецьке об’єднання «Magnum Opus»

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter