Найулюбленіше місце турецьких прогулянок Василя Сачка

12 лютого 2015 о 14:511342 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Найулюбленіше місце турецьких прогулянок Василя Сачка
Журналіст «Кола» продовжує свої «турецькі замітки», що розкажуть про тренувальні збори «Ворскли» в країні вічного літа.

Давайте трохи відволічемося від футболу і спробуємо вийти за межі готелю та
тренувальних полів. Поблизу місця тренувального табору «Ворскли» знаходилися відразу два містечка – Сіде та Манавгат. Причому до античного Сіде можна було дійти за 15 хвилин по пляжу. Мабуть саме тому Василь Сачко зі своїми помічниками полюбляв гуляти античними вулицями цього містечка.

Залишки агори (торгівельної площі) та фонтанів

Сіде – це місто на узбережжі Середземного моря, розташоване в 75 кілометрах від Анатльї. Цікаво, що античне містечко знаходиться на невеликому півострові, який трохи виділяється на рівній береговій лінії. Письмову згадку про Сіде можна знайти ще у шостому столітті до нашої ери. На території міста збереглося багато руїн, які залишилися з різних епох розвитку людства. І значна їх частина – поблизу моря. Найбільшого розквіту це античне місто досягло приблизно у першому та третьому сторіччі нашої ери. Тому більшість пам’яток належить до Римської доби. Трохи менше – пам’яток візантійської та елліністичної діб.

Як і будь-яке інше античне, або середньовічне місто, Сіде знаходилося в постійній небезпеці. На фото – залишки оборонних споруд елліністичного періоду.

Елліністична доба – етап в історії країн Східного Середземномор'я з часу походів Александра Македонського (334-323 до нашої ери) до завоювання цих країн Римом, що завершився 30 до нашої ери підпорядкуванням Єгипту.

Римська доба в історії Давньої Греції – період в історії Греції, що розпочався після поразки греків 146 до нашої ери у битві при Коринфі та закінчився 330 року перейменуванням міста Віза́нтія на Новий Рим, пізніше Константинополь, римським імператором Костянтином Великим та переносом до нього столиці Римської.

Візантійська культура – історичний етап розвитку європейської культури епохи Середньовіччя; оригінальна культура, що склалася після розділу Римської імперії на Західну й Східну. Спадкоємиця культури Стародавньої Греції, що водночас увібрала в себе багато із культур східних народів, що населяли території Візантії. Охоплює собою період існування Візантії від заснування Константинополя в 330 році і до захоплення імперії османами, проте не має чітких хронологічних і територіальних кордонів.

АНТИЧНИЙ «СТАДІОН»

Найулюбленіше місце турецьких прогулянок Василя СачкаВид на театр з боку колонного проспекту

Найвидатнішою пам’яткою Сіде є античний театр. Спочатку він мав 58 глядацьких рядів, які були розділені діазомою (широким горизонтальним проходом) на дві частини (кавеї), кожна з яких мала 29 рядів. Крім того, обидві кавеї розділялася сходами на окремі клинчастої форми секції, яких в верхній кавеї нараховувалося 23, а в нижній — 21. Оскільки театр Сіде не опирався на пагорб, архітектори змогли спланувати надзвичайно зручну систему входів і виходів, яка давала можливість в лічені хвилини тисячам глядачів ввійти до театру і, у разі необхідності, так само швидко його залишити. Тобто архітектори давнього світу вже на початку нашої ери легко вирішили проблему евакуації з театру та «людських» пробок.