Не зважаючи на попереджувальний матеріал про недопустимість розгляду на сесії та комісіях міської ради проектів рішень, які не оприлюднені у встановлений Законом про доступ до публічної інформації термін, на сьогоднішню позачергову третю сесію Полтавської міської ради сьомого скликання винесли аж 41 питання, проекти рішень по яким з’явились у відповідному розділі сайту міськради лише вчора.
Як видно з скріншотів, більшість питань є важливими, зовсім не “технічними”, такими, що визначають, яким буде громадський простір і архітектурний вигляд величезної території Полтави площею більше 100 гектарів.
Абсолютно логічно, що частина депутатів та громадські активісти перед початком сесії розпочали акцію протесту, на якій вимагали або перенести сесію міськради на 20 днів, або хоча б зняти з розгляду найбільш резонансні питання. Олександр Мамай таки поставив на голосування виключення з порядку денного таких питань:
9. Про надання дозволу на розроблення детального плану території кварталу, обмеженого вулицями Миру, Сакко, Громадською та річкою Ворсклою.
10. Про затвердження детального плану території кварталу, обмеженого вул. Енгельса, вул. Пушкарівською та вул. Артема.
11. Про надання згоди на розміщення багатоквартирних житлових будинків та дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок на території 57-го мікрорайону південно-західного планувального району м. Полтава.
14. Про надання згоди на розміщення багатоквартирних житлових будинків та дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки по вул. Половки,83.
Як відбувалося голосування за цю пропозицію і як міський голова підказував своїм депутатам правильно голосувати можна побачити на відео.
Лічильна комісія підбивала підсумки такого голосування близько години, адже не всі її члени погодились брати участь в такому фарсі. Нарешті результати голосування оголосили.
Абсолютно очікувано місцева “правляча коаліція” проголосувала проти.
Нехай юристи дають оцінку тому, на скільки законне це голосування, і, відповідно, на скільки законі всі рішення, прийняті сьогодні Полтавською міською радою. Але я вперше в житті спостерігаю як голову лічильної комісії змінюють під час підбиття підсумків. Думаю, будуть і судові процеси і відміна рішень. Але то згодом. Наразі абсолютно очевидно, що таке ґвалтування Закону недопустиме. Не дарма п. 3 Статті 15 Закону України про доступ до публічної інформації передбачає: “Проекти нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування, розроблені відповідними розпорядниками, оприлюднюються ними не пізніш як за 20 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття”. Люди повинні мати можливість ознайомитись, проаналізувати і висловити свою думку. Чому полтавські депутати цього бояться? Що робити і як протистояти потрібно думати.
Ситуація, що склалась сьогодні у Полтавській міській раді, не те що не відповідає принципам демократії, а просто кричить: шукайте корупційну складову. Бо чим ще можна пояснити таке швидке протягування важливих резонансних рішень всупереч чинному законодавству? Хотілось би помилятись, але європейці стверджують: чим більше таємниць, тим менше демократії і тим більше корупції.
Вже зараз абсолютно очевидно, що інвестиції в об’єкти будівництва на виділених територіях будуть мати високий рівень ризику. Бо рано чи пізно такі рішення міськради можуть визнати недійсними з усіма сумними наслідками. Не виключено, що в Полтаві може повторитись відома історія іспанського міста Марбелла, в якому не лише притягли до відповідальності місцевих керівників, а й знесли бульдозерами тисячі незаконних будинків. Частково постраждав навіть будинок Антоніо Бандераса. А все тому, що влада курортного міста схвалювала плани забудови без огляду на норми законодавства.
Фото та відео автора