На головній площі міста із 10.00 розгорнулося справжнє європейське містечко. Біля театру імені Гоголя танцюють, співають, частують українськими стравами. Цього року до святкування Дня Європи підійшли із розмахом.
У рамках фестивалю «Гастрономічна гостинність Полтавщини» представники різних районів області частували традиційними українськими стравами. Тут були представлені не тільки галушки з варениками, а різноманітні страви із сала, м’ясні рулети, страви з картоплі та багато іншого. Запити усе це запрошували медовухою.
– Минулого року ми були у Львові і нам сказали, що за гастрономічним різноманіттям із ними може кункурувати тільки Полтащина. І це дійсно так – у кожному районі області є свої гастрономічні свята: «Борщ у глиняному горщику» в Опішні, Свято миргородської свині, Свято сала у Новосанжарському районі, Свято галушки в Полтаві. Ми вирішили все це об’єднати сьогодні на День Європи, бо ми повинні вписатися зі своєю автентичною кухнею вписатися у європейську культуру, – пояснила Лариса Оніщук, заступник директора Департаменту – начальник управління з питань туризму і курортів облдержадміністрації.
У Європейському містечку розташувалися численні ятки, на яких виші міста презентували елементи культури різних народів. Тут можна було взяти участь у майстер-класі і з виготовлення ляльки-мотанки, і навчитися вишивати у скандинавській техніці.
– Ця техніка називається хардангер. Вирішили презентувати саме цю техніку, щоб ближче познайомити полтавців із європейською культурою. Я сама із Закарпаття, то можу сказати – у нас ця техніка досить поширена. Освоїти цю вишивку не важко, головне бути уважним, адже тут потрібно рахувати нитки, – розповіла Габріела, студентка факультету технології та дизайну ПНПУ імені В. Г. Короленка.
Поки біля наметів куштували українську кухню, на сцені виступом Полтавського симфонічного оркестру дали початок музичному рингу європейської музики «Європа. Класік. Orchestra». Протягом години лунали твори відомих європейських та вітчизняних композиторів.
На свято завітав і представники обласної влади. Голова Полтавської облдержадміністрації Валерій Головко супроводжував Анку Фельдгузен, заступника посла ФРН в Україні.
Гостю із українською гостинністю та щедрістю пригостили галушками, варениками, короваєм та іншими стравами. Додому заступник посла повертатиметься не з пустими руками – на святі вона придбала гобелен від решетилівських майстрів.
– Вперше я приїхала в Полтаву 20 років тому і приємно бачити, як за цей час розбудувалося місто. Це – серце України. Полтава рухається в Європу, – сказала Анка Фельдгузен.
Вона переконана, що рано чи пізно Україна вступить до Євросоюзу. Це не буде завтра, але роблячи невеликі правильні кроки щодня, Україні вдасться доєднатися до європейської спільноти.