Вірменська громада Полтави відсвяткувала День материнства

Дозвілля
9 квітня 2015 о 12:051258 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Вірменська громада Полтави відсвяткувала День материнства
«Місяць вшанування жінок» завершився Днем материнства та краси за кращими вірменськими традиціями.

Вірменська громада Полтави відсвяткувала День материнстваВірмени 7 квітня відзначають День матері. Фото Наталії Семенкової

Ще з початку 90-х років у Вірменії 7 квітня прийнято вважати Днем материнства і краси. Ця дата символізує завершення «місяця вшанування жінок», який триває у республіці з 8 березня. Чоловіки вітають своїх бабусь, матерів і дружин, кажуть слова вдячності, дарують їм сувеніри та весняні квіти. День для проведення свята обраний не випадково. За Григоріанським церковним календарем саме в цей час Архангел Гавриїл з’явився Діві Марії зі звісткою про те, що вона стане матір’ю.

8 квітня в Полтаві у театрі імені Н. В. Гоголя пройшов концерт, присвячений цьому давньому вірменському святу. Організатором заходу виступило Регіональне представництво Спілки вірмен України в Полтавській області та Полтавська обласна вірменська діаспора «Урарту».

На початку концерту з вітальним словом до вірменської громади звернувся Святий Отець Михаїл. Його слова додали особливого тематичного настрою святкуванню, подарувавши особливої сакральності. Теплі слова додала директор Полтавської школи-інтернат № 2 Алевтина Ключинська:

– В нашій школі багато матерів, які ставляться до дітей як до рідних, намагаючись дати їм якомога більше тепла й турботи. Такі жінки неодмінно заслуговують на подяку.

Своїх матерів привітали й найменші шанувальники вірменських традицій. Прочитавши вірші про материнську любов англійською мовою, діти спустилися у зал, щоб подарувати їм зроблені власноруч листівки, подарунки і квіти.

Музична частина концерту включала у себе танцювальні номери та вокальні виступи. Особливого настрою та атмосферу єднання вірменського та українського народу додало поєднання мов у піснях виконавців.

«…Однажды в местности глухой, далёко ль, близко ль, как сказать,

Жила у сына со снохой убогая старушка мать.

Бывало, хлебом обделят, смолчит, не скажет – «дело их»...

Притуплен слух, незрячий взгляд – всё молится, всё за своих!...»

Наталія Семенкова

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter