Опитування показало, наскільки полтавців задовольняє стан доріг у нашому місті (чи радше не задовольняє), а також виявило, у чому полягає причина негативного ставлення до їх якості.
Лише 7,41% водіїв задоволені станом доріг, а трохи більше — 10,2% — вважають добрим і стан тротуарів. Тобто, більшість водіїв вважають, що до стандартів дорожнього покриття ще рости і рости, і це — не дивно, адже саме вони по цих дорогах їздять.
Однак навіть серед людей, що не мають автомобіля, всього-на-всього 8,5% опитаних вважають стан доріг відповідним, а майже 25% задоволені тротуарами.
Отож, незалежно від того, мають полтавці автомобіль чи не мають, більшість із них не задоволені ані проїжджою частиною, ані пішохідними доріжками.
На думку опитаних, найгірше з дорогами у спальних районах та на околицях міста — понад 44% і 42% відповідно, і лише 13% вважають поганим стан центральних вулиць.
Приємно здивувало, що аж 67,43% автомобілістів хотіли б бачити велодоріжки на вулицях міста, хоч це і звузить проїжджу частину. Лише 17% водіїв — проти, а 15% байдуже до цього.
І нарешті, переважна більшість — 83% пішоходів за появу велодоріжок. Натомість проти них лише 8%. Цікаво, що жінки більше підтримують спортивний спосіб життя: 85% з них підтримують введення велодоріжок на вулицях міста, тоді як чоловіки — лише 66%.
Аналіз результатів показав і інший цікавий факт: 77% пенсіонерів хочуть пересуватись містом на велосипеді, серед студентів цей показник трохи нижчий — 71%. Це означає, що полтавці скоро пересядуть на екологічно чистий транспорт? Чи, можливо, стан доріг настільки їх не задовольняє, що вони надають перевагу користуватися велосипедами?
— Радує, що водії позитивно налаштовані щодо появи велодоріжок. Це зменшить кількість аварій за участі велосипедистів, зробить їзду безпечнішою, — вважає керівник напрямку досліджень Олександр Глазов. — Опитування відкрило «Інституту аналітики та адвокації» очі на багато цікавих моментів, і можливості для велосипедистів — один із них.
Опитування проводили в рамках проекту «ВЛюди» на вулицях міста у всіх трьох районах. Кількість опитаних респондентів складає 800 осіб, вибірка складена відповідно до демографічних показників м. Полтава.