Розпочатий навчальний рік - це справжній головний біль для батьків і справа не тільки в підготовці до школи і фінансових витратах. Поряд з основними турботами постає питання про правильне харчування дитини.
У підлітковому віці, коли організм росте і вимагає додаткового споживання калорій і вітамінів, без проміжних "перекусів" просто не обійтися. Тим більше багато дітей крім школи відвідують різні гуртки та секції, а це додаткова витрата енергії, а значить зайвий привід щось пожувати.
Якщо провести дослідження, чим харчуються сучасні школярі, то волосся стає дибки, адже більшість з них віддають перевагу чіпсам, гамбургерам, всіляким снікерсам і різного роду фаст-фудам. А, як відомо, це до добра не доведе, і постійне вживання шкідливих продуктів може не кращим чином позначитися на травленні і здоров'ї дитини. У першу чергу про це мають замислюватися батьки та забезпечити своєму чаду можливість зберегти здоров'я, а значить замінити шкідливу їжу корисними продуктами. Якщо привчити дитину замість різного роду фаст-фудів вживати в їжу, продукти зі злаків, то це стане додатковим джерелом енергії для школяра і допоможе не тільки в навчанні, але і позбавить від недоброї звички харчуватися, чим попало.
Не давайте дитині в школу те, чого він не любить, як би це не було корисно. Все одно, чому він відмовляється від цієї їжі - чи тому, що вона несмачна, чи тому, що вона немодна.
По-перше, неприємна дитині "корисна" їжа вже не приносить користі її здоров'ю.
По-друге, вона може послужити причиною конфліктів з однокласниками ( його будуть дражнити).
По-третє, дитина швидше за все просто викине несмачну або некрасиву їжу, і в результаті або залишиться голодною, або купить чіпси, або попросить поділитися їжею кого-небудь з однокласників.
Їжа школяра повинна бути
Смачною, сучасної та модною, здоровою. Як ви вже зрозуміли, "здорова" - невипадково на останньому місці (хоча в цьому наша мета).
- Нехай це буде бургер з шматочком смачного м'яса та/або сиру, свіжим салатом і скибочкою огірка або помідора.
- Або пляшечка кисломолочного продукту (йогурт - не кращий варіант, зважаючи на величезну кількість сторонніх добавок, але в принципі зійде).
- Або печений пиріжок з овочевою начинкою.
- Або бутерброди - але не з ковбасою (вона "доживає" тільки до першої зміни) , а з сиром або відвареним м'ясом.
- Або кілька вимитих фруктів, які любить ваша дитина.
- Або сухофрукти та горіхи. (Останні два пункти не можуть бути основою шкільного обіду, але як доповнення - дуже гарні).
- Не забудьте також про пакетик соку, компот або пляшечку мінеральної води!
Чого уникати в харчуванні
А ось шоколадками, як радить реклама, потрібно знехтувати. По-перше, мозок отримує помилковий сигнал, що дитина сита. Починає активно виділятися шлунковий сік, а у дитини пропадає апетит. І, по-друге, у роті постійно присутній солодкий присмак, в якому ідеально розмножуються мікроби.
Також краще не давати дитині в школу салат в баночці: найчастіше такий обід малюкам їсти ніяково.
Також подбайте, щоб "сухий пайок" не мав сильного запаху.
Пропонуємо вашій увазі кілька рецептів не тільки корисних, але смачних і модних "перекусів" для школярів.
1. Батончики "Геркулес", які додають сили.
Цей рецепт зручний тим, що його можна готувати у вигляді справжніх батончиків, які зручно брати з собою в школу. Геркулес - 200 г.; гарбузове насіння і насіння соняшнику - 40 г.; рублений фундук або мигдаль - 50 г.; подрібнена курага і сушена журавлина - 80 г.; кокосова стружка - 30 г.; мед - 6 столових ложок.
Для приготування батончиків необхідно всі продукти в сухому вигляді висипати в миску, додати розтоплений мед і трохи масла, перемішати і викласти на деко, застелене пергаментним папером. Добре утрамбувати і запекти в духовці при середній температурі протягом 20 хвилин. Нарізати у вигляді батончиків і загорнути в пергамент для того, щоб зручно було носити з собою.
2. Мюслі від швейцарського лікаря
Вівсяні пластівці - 40 г.; молоко - 50 мл.; йогурт - 100 г.; кокосова стружка - 10 г.; будь-які ягоди - 100 г.; мед - 1 чайна ложка.
Спосіб приготування дуже простий, всього лише потрібно змішати всі інгредієнти і, накривши кришкою, залишити на ніч для набухання. Виходить дуже ніжний крем, схожий на сирок. Такі мюслі можна приготувати з вечора, а вранці прибрати в холодильник, щоб дитина змогла поласувати цією смачною і корисною стравою між уроками і тренуваннями.
Це тільки невелика частина запропонованих "перекусів", а скільки ще є смачних і цікавих рецептів, які можна знайти в інтернеті. Головне взяти за мету - виростити здорове покоління, а починати треба з привчання дитини до корисної їжі.
Матеріали з сайту yak-vsi.com