У нас, в Україні, усе відбувається тихо-тихо. У ніч з 18 на 19 грудня в оселі, де живуть діти, нечутно приходить Миколай і так само нечутно кладе переважно під подушки, а іноді у черевички сплячої малечі жадані дарунки. І що характерно – саме ті дарунки, які собі намріяли слухняні хлопчики й дівчатка.
Звідки Миколай знає, що кому потрібно?
Взагалі-то напередодні чарівної ночі належиться написати лист-прохання до святого, покласти записку на вікно і сподіватися на здійснення мрії: чи то Ангел, чи то яка пташка-невеличка той лист забере. І Миколай точно знатиме, чого від нього сподіваються. Але якщо малюк ще цілком неписемний, то святий і так здогадається.
Навіть дорослі іноді «випрошують» невеличкий презент. Кому ж це не приємно!
Здавна існувало повір’я - якщо в ніч перед Миколаєм загадати благочестиві побажання, то святий їх обов’язково виконає. Хоча, може, і не зразу. Як би хотілося прокинутися ранком і знайти під подушкою досі недоступні й такі необхідні кожному розкішні речі - скажімо, список дуже сумлінних, освічених і безкорисливих, як Святий Миколай, депутатів та чиновників - імена тих людей, які мають у своєму житті одне-однiсiньке покликання, одну-однiсiньку амбіцію: служити країні, народу, робити все заради поліпшення його життя.
А що чекає неслухняних? Ну, таких в Україні геть мало. Якщо трапляються, то їм дістається різочка, але тоненька і недовга. А якщо мама й тато дуже попросять Миколая, то крім різочки святий все ж покладе бодай цукерку чи мандаринку. Хіба би дитина зовсім не вірила в диво. Хіба би не знала й не чула, що є така пісенька, якою можна заслужити милість святого: «Ой, хто, хто Миколая любить, ой, хто, хто Миколаю служить, тому святий Миколай у всі часи помагай».
У Західній Україні до цього дня випікають спеціальне печиво - «миколайчики», які кладуть дітям під подушки разом з іншими подарунками. На сході кроплять свяченою водою стайні, клуні, худобу. І саме після зимового Миколи розпочинався в Україні веселий «сезон» вечорниць - час веселощів, пісень, жартів, кохання і сватання.
Привітання до Дня Св. Миколая
1. Від хатинки до хатинки Ходить Миколай - Кожушок чарівний, Срібна борода. Він несе дарунки Діточкам малим І любов дарує Українцям всім!
2. Святий Миколаю,Тебе я чекаю,У нічку святкову З'явись мені знову З небесної казки. Для Божої ласки))
3. Миколаю - Миколаю!Всі на тебе ми чекаєм!Ти заходь у кожен дім, Щоб добробут був у нім!
Лист 11
Цей лист надійшов із с. Андріївка Машівського району, Полтавської області від Каті Пасинок.
Лист 12
Лист із с. Савенці, Оржицького району, Полтавської області від Каріни Охріменко.
Матеріали з сайту shilova.org