Як перемогти осінні хвороби та депресію

Родина
Юлія Малицька11 вересня 2014 о 14:192833 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Як перемогти осінні хвороби та депресію
Прихід осені – це завжди великий стрес для організму.

Як перемогти осінні хворобифото з сайту vk.com

Літо, як завжди, пролетіло швидко і майже непомітно, позаду яскраві сонячні дні та відпустки. Вже відчувається, як покоротшали дні, ночі стали довшими, а вечори такими холодними.

Прихід осені – це завжди великий стрес для організму. Ми вже звикли до тепла, а тут треба вдягати теплі речі та брати із собою парасолі. Це велике випробування для усіх наших органів, тому саме осінь - період загострення хронічних захворювань та появи нових несподіваних недугів. Аби захистити свій організм від осіннього стресу, треба готуватися до похолодання заздалегідь. Та якщо ви цього не робили, є речі, які слід знати, аби перехід в осінню пору був все-таки легшим.

Готуємо організм до холодів

Зазвичай вересень ще досить теплий місяць, тому ще є трохи часу, аби підготуватися до похолодання. Найважливіше наситити організм вітамінами. А робити це на початку осені досить легко, адже є безліч свіжих овочів та фруктів. Намагайтеся вдосталь наїстися ними. . Що стосується загартовування, то початківцю краще почати з контрастного душу зранку. Спочатку постояти під теплою водою, а потім - холодною.

Хронічні захворювання – найбільший ворог

Найбільша небезпека осені – загострення хронічних захворювань. У цей час «прокидаються» хронічні бронхіти, пневмонії, гастрити, холецистити, панкреатити та захворювання серцево-судинної системи.

Запалення дихальних шляхів восени загострюється через різке похолодання. Слабкий організм ще не звик дихати холодним повітрям. Гастрити та панкреатити найчастіше прокидаються через те, що восени ми перестаємо вживати легку літню їжу, насичену вітамінами, частіше їмо жирне, смажене, діти та студенти починають їсти фаст-фуд. Крім того, у цей час ми більше п’ємо кави та інших напоїв, які згубно впливають на шлунок.

Менше світла – більше депресій

Та найближчий супутник осені – депресія. Людям важко змиритися, що літо вже позаду, а наступна відпустка аж через рік. Восени ми часто втрачаємо інтерес до роботи та усього на світі. Причина ще й у скороченні світлового дня, похолоданні. Доведено, що скорочення світлового дня викликає зниження в організмі вмісту серотоніну, який називають "гормоном щастя", це провокує негативну оцінку оточення світу.

Як перемогти осінні хвороби?

1. Споживайте більше натуральних вітамінів

Всі ми знаємо, що вітаміни укріплюють імунітет організму і допомагають йому протистояти різним хворобам. Жодні синтетичні полівітаміни, що продаються в аптеках, не можуть замінити собою натуральні, даровані самою матінкою-природою. А осінь сама пора для їх споживання. Їжте якомога більше фруктів і овочів! Особливу увагу слід приділити болгарському перцю, усім видам капусти. Пийте натуральні соки! Добре пити чаї з малиною, калиною, плодами шипшини, а не щось чорне з пакетиків. Це зміцнить імунітет.

2. Їжте м`ясо і молочні продукти

У них міститься амінокислоти, які необхідні для виробництва антитіл – помічників в боротьбі з респіраторними захворюваннями. Корисно щодня вживати наваристі супи на м`ясних бульйонах. Тільки рекомендується варити їх з м`яса, а не з кісток. А на сніданок – сир. Дуже корисно для організму.

3. Частіше мийте руки

Найчастіше осінні хвороби мають вірусну основу. А як передаються віруси? Правильно, через брудні руки. Кожного разу, повертаючись з вулиці додому, відразу відправляйтеся у ванну і просто вимийте руки з милом. Лужна основа мила – страшний ворог для всяких вірусів.

4. Займіться кольоротерапією

Про сприятливий вплив колірної палітри на самопочуття відомо всім. Так от, восени просто необхідно оточувати себе предметами оранжевих і яскраво-зелених кольорів. Оранжевий колір бадьорить і знімає стрес, а зелений – активізує захисні властивості організму. Розкладіть апельсини на зеленому блюді. Буде і красиво, і корисно.

5. Не забувайте про самонавіяння

Людина – істота розумна. Скористайтеся цим. Виженіть з себе страх, що ви ось-ось захворієте. Просто кілька разів в день повторюйте про себе: «Я буду здоровим і сильним! Всі хвороби підуть геть!». Психологи радять правильно підбирати фрази для самонавіяння. У них не повинно міститися частинки «не». Тобто не можна промовляти: «Я не хворітиму!». Говорять, що наша психіка не розуміє негативних навіювань. Тільки позитивні.

6. Пийте ромашковий чай

Він справжня скарбниця вітамінів. Якщо ви не встигли цього року насушити квіток лікувальної ромашки, нічого страшного. Можна купити в аптеці. Дві чайні ложки залийте стаканом кип`ятку, дайте постояти хвилин п`ять, процідіть і пийте двічі в день: вранці і перед сном. Одержте подвійну користь: і імунітет підвищите, і нерви заспокоїте.

7.Та чи не найголовніше добре висипатися восени, адже здоровий сон допомагає відновити витрачені за день сили. Лягати треба не надто пізно, на ніч не дивитися гостросюжетних фільмів, тим паче жахів.

І якщо осінь вже настала, не варто весь час сидіти вдома, розважайтеся, відвідуйте театр, кінотеатр, виставки, вигадайте собі хобі чи просто ходіть у гості до друзів, і депресії точно не буде.

Матеріал з сайту health.unian.ua та vidido.ua

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter