Як заохотити дитину до навчання

Родина
Юлія Малицька14 листопада 2014 о 08:002805 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Як заохотити дитину до навчання
Корисні порад батькам.

Як заохотити дитину до навчанняwikilic.org.ua

Як заохотити дитину вчитися

  • Якщо це учень молодших класів, можете запропонувати йому разом прочитати книжку. Скажіть дитині: “Прийдеш зі школи, ми з тобою зробимо чаю, купимо печенька, сядемо удвох”. Але читайте текст з інтонацією, виділяючи голосом персонажів – як це роблять актори.
  • Якщо це старша дитина – можете разом піти куди-небудь – туди, де вашій дитині буде цікаво. Аби школяр (чи школярка) відчували, що їх люблять і цінують.

Якщо хочете, аби дитина добре вчилася, маєте запам’ятати ще кілька порад.

  • Помічайте найменший успіх. Навіть якщо учень, який вчиться на “трійки”, принесе “четвірку” – похваліть за це. Є батьки, які дорікають учневі: “Ти дурний. Ти непутящий. От я в твої роки…”. Вони роблять велику помилку – у дитини зароджується страх не підтвердити очікування, і вона з часом втратить інтерес до навчання.
  • Так само не можна повсякчас демонструвати невдоволення усіма без винятку вчинками дитини. Приніс “10” – “А чому не “11?” Приніс “11”. “А чому не “12”? Навіть якщо у вашої дитини невдача – не сваріть, а заспокойте її: “Нічого, завтра у тебе все вдасться”.
  • Добре буде, якщо змалечку привчите дитину тішитися вашій похвалі - тоді вона намагатиметься її заслужити.

Заохочуючи дитину вчитися, пам’ятайте, що успіх залежить від багатьох чинників. У тому числі від моральної атмосфери в сім’ї, фізіологічних властивостей дитини - чи вміє вона чемно сидіти впродовж 45 хвилин, концентрувати увагу, запам’ятовувати почуте.

“Фінансові” взаємини у стосунках між дорослими і школярами останніми роками не рідкість. З одного боку, щось у такому заохоченні є позитивне. Дитина справді приносить добрі оцінки, перечитує чи переглядає книжки. Та все ж!

З кожним роком “заохочувальну” суму доведеться збільшувати. А з часом платити доведеться за все. Школяр, якому платили за оцінки, стає дорослим і сам починає працювати. А зарплата – значно нижча (на його погляд) за його вартість. Людина, яка змалечку звикла усі свої вчинки і дії оцінювати, у цій ситуації почуватиметься приниженою і нещасною. Бо в реальному житті іноді треба попрацювати й на ентузіазмі.

І ще одне. Діти не завжди тішаться грошам, які їм дають батьки. Особливо, якщо ці гроші не підкріплені любов’ю і увагою дорослих. У практиці доводилося чути скарги від школярів: “Мама від мене відкуповується – дає гроші і каже: “Ти все маєш, чого тобі ще потрібно?”.

Любити свою дитину, постійно нею цікавитися, підтримувати, заохочувати і ніколи не порівнювати – такі основні правила успішності.

Матеріали з сайту archive.wz.lviv.ua

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter