Соломійка дуже хоче почути маму і тата

Спецпроекти
Ольга Матвієнко12 серпня 2015 о 18:592778 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Соломійка дуже хоче почути маму і тата
Дворічній Соломії Батир потрібен імплантат, щоб почати чути і навчитися говорити.

Соломійка дуже хоче почути маму і татаСоломії потрібен дуже дорогий апарат, щоб вона змогла чути й говорити. Фото зі сторінки у соціальній мережі

Родина Батир проживає у селі Сушки Козельщинського району. У Надії та Івана два роки тому народилася донечка – Соломійка. Дівчинка росла здоровою, аж поки лікарі не поставили страшний діагноз.

– Ми все чекали, що Соломія заговорить, але так і не діждались. Коли поїхали в дитячу обласну лікарню в Полтаві, то діагноз пролунав для нас, як вирок – «Двостороння сенсоневральна глухота». Це означає, що дитина не просто не чує, а й ніколи не зможе говорити, не покличе та не почує материнського голосу, – розповідає Надія Батир.

У дитячій поліклініці Соломійку з батьками відправили в Київський НДІ отоларингології імені професора О. С. Коломійченка. Там діагноз підтвердили. Причина глухоти невідома і лікування не може бути.

Соломійці призначили дуже сильні слухові апарати. Мама й тато на всі кошти, які змогли зібрати купили в Києві один апарат, другий дали в інституті безкоштовно. Соломійка ходила у цих апаратах, але перевірка слуху в Києві показала, що результат дуже слабкий і дівчинка мало що чує.

Єдиним шансом перемогти цю страшну хворобу, повернути дитині слух, а отже, й повноцінне життя, – імплантація кохлеарної системи та звукового процесора.

– Звичайно, ми погодились і стали на чергу по безкоштовній програмі. У черзі ми 83. Але нам в інституті повідомили, що зараз у зв’язку з подіями, які відбуваються в Україні, кохлеарних імплантантів держава не закуповує і коли почне – невідомо. Операцію бажано зробити в найближчий час так, як нашій Соломійці уже пішов третій рік. Оптимальним вважається вік максимум до 4-х років. А на оволодіння мовою дитини відведено не так багато часу, тому перші три роки саме найважливіші, – твердять батьки.

Вартість імплантату – 744 тисячі гривень. Молода сім’я не в змозі зібрати таку велику суму грошей, а дорогоцінний для Соломійки час спливає.

Більш детальна інформація про те, як допомогти родині Батир –

Vk.com/public34670841

Тел. 0676901093 – мама Надія

0676901083 – тато Іван

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter