Що таке метеозалежність та як погода впливає на самопочуття

Здоров'я
Ольга Правденко28 березня 2014 о 09:153906 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Що таке метеозалежність та як погода впливає на самопочуття
Здавна люди помітили, що погода впливає на самопочуття. Відтак виникло поняття «метеозалежні». Це особи, здоров’я яких залежить від перепадів атмосферного тиску, вологості повітря, температури, магнітних бурь.

Що таке метеозалежність та як погода впливає на самопочуттяstranamam.ru

Люди-«барометри» найчастіше страждають захворюваннями серцево-судинної

системи, багато працюють, постійно перевтомлюються і мало відпочивають. До метеозалежних належать особи, які мають такі недуги: атеросклероз судин серця, головного мозку і нижніх кінцівок; захворювання дихальної системи, опорно-рухового апарату; алергія, неврастенія.

Як впливають перепади атмосферного тиску на самопочуття

Для того щоб людині було комфортно, атмосферний тиск має дорівнювати 750 мм ртутного стовпчика. Якщо атмосферний тиск змінюється хоч на 10 мм, людина почувається некомфортно, і це може позначитися на стані здоров’я. Якщо атмосферний тиск знижується, підвищується вологість повітря, можливі опади й підвищення температури повітря. Першими коливання відчувають люди зі зниженим артеріальним тиском, «сердечники», а також ті, хто має захворювання органів дихання. Найчастіше з’являється загальна слабкість, важке дихання, почуття нестачі повітря, виникає задишка. Особливо гостро і болісно зниження атмосферного тиску впливає на осіб із високим внутрішньочерепним тиском. У них з’являються приступи мігрені.

Як собі допомогти

– Нормалізуйте тиск і підтримуйте його на звичному рівні.

– Пийте більше рідини (чудово – зелений чай із медом).

– У ці дні не відмовляйтеся від ранкової кави.

– Вживайте настоянки женьшеню, лимоннику, елеутерококу.

– Після робочого дня прийміть контрастний душ.

– Лягайте спати раніше, ніж зазвичай.

А от коли атмосферний тиск підвищується, погода ясна, безвітряна і немає різких перепадів вологості й температури, погіршується самопочуття у гіпертоніків, хворих, котрі страждають на бронхіальну астму та алергіків. Коли надворі безвітряно, у міському повітрі збільшується концентрація шкідливих промислових домішок, які є подразником для людей із захворюваннями дихальних органів. Частими скаргами є головні болі, нездужання, біль у серці та зниження загальної працездатності. Підвищення атмосферного тиску негативно впливає на емоційний фон і часто виступає основною причиною сексуальних розладів. Ще однією негативною характеристикою підвищеного атмосферного тиску є зниження імунітету, організм стає більш вразливим до різних інфекцій.

Як собі допомогти

– Зробіть легку ранкову зарядку.

– Прийміть контрастний душ.

– Сніданок повинен містити більше калію (сир, родзинки, курага, банани).

– Не переїдайте протягом дня.

– Постарайтеся провести цей день із мінімальними витратами фізичних сил і емоцій.

– Коли прийдете після роботи додому, відпочиньте хвилин 40, потім займіться повсякденними справами і постарайтеся раніше лягти спати.

Вологість повітря впливає на астматиків та алергіків

Низькою вологістю повітря вважається 30-40%, а це означає, що повітря стає сухим і може подразнювати слизову оболонку носа. Від цього страждають алергіки і астматики. Для того щоб зволожити слизову оболонку носоглотки, робіть промивання слабосолоним розчином або звичайною негазованою водою. Зараз існує безліч спреїв для носа, які містять мінеральні солі, сприяють зволоженню носових ходів, носоглотки, знімають набряклість і сприяють поліпшенню дихання.

Підвищена вологість повітря – 70-90%, коли клімат характеризується частими опадами. Висока вологість повітря негативно впливає на людей із захворюваннями дихальних шляхів, сприяє загостренню хронічних захворювань нирок, суглобів, жіночих статевих органів.

Як собі допомогти

– Скоротіть перебування на вулиці під час сирої та мокрої погоди.

– Вдягайтеся тепліше, виходячи з дому.

– Вживайте вітаміни, особливо В і С.

– Своєчасно займайтеся лікуванням і профілактикою хронічних захворювань.

Перепади температур супроводжуються зміною вмісту кисню в атмосферному повітрі, а це значно погіршує самопочуття людини.

Коли температура навколишнього середовища знижується, повітря насичується киснем, а коли теплішає, навпаки, кисню в повітрі стає менше, тому в спекотну погоду нам важко дихати.

Коли підвищується температура повітря, а атмосферний тиск знижується, насамперед страждають люди з серцево-судинними захворюваннями та хворобами органів дихання. Коли ж навпаки, температура знижується, а атмосферний тиск підвищується, особливо важко доводиться гіпертонікам, астматикам, людям із захворюваннями травного тракту і тим, хто страждає на сечокам’яну хворобу.

Під час перепадів температури приблизно на 10 градусів протягом доби організм виробляє велику кількість гістаміну. Гістамін – це речовина, яка провокує в організмі розвиток алергічних реакцій у здорових людей. Під час спеки організм втрачає велику кількість рідини, тому влітку пийте більше очищеної води.

Як впливають магнітні бурі на людину

Спалахи на сонці, затемнення та інші геофізичні та космічні фактори впливають на стан здоров’я людини.

Під час магнітних бур пригнічується робота гіпофіза. Гіпофіз – це залоза, яка знаходиться в головному мозку і виробляє мелатонін, речовину, яка контролює роботу статевих залоз і кори надниркових залоз. Від кори надниркових залоз залежить обмін речовин і адаптація нашого організму до несприятливих умов навколишнього середовища.

Тривалий або частий вплив магнітних бур на організм може призвести до збою біоритмів, наслідком цього може бути не тільки погіршення самопочуття, а й серйозні проблеми зі здоров’ям (наприклад, неврози, синдром хронічної втоми, порушення гормонального фону).

11 способів, як позбутися метеозалежності

1. Загартовування.

2. Плавання.

3. Ходьба, біг.

4. Часті прогулянки на свіжому повітрі.

5. Здорове і повноцінне харчування.

6. Достатній сон.

7. Корекція емоційної сфери (тренування, релаксація, йога, масаж, бесіда з психологом).

8. Прийом вітамінів.

9. Харчування сезонними продуктами.

10. Відмова від шкідливих звичок.

11. Нормалізація ваги.

Загалом, від зміни погоди страждають частіше люди, які мало часу проводять на свіжому повітрі, тому навіть незначні коливання температури повітря чи атмосферного тиску можуть стати причиною поганого самопочуття.

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter