Півторакілограмовим пристроєм «TruCAM» користуватимуться тільки після спеціальних курсів. Він обладнаний цифровою відеокамерою, сенсорним дисплееєм і GPS-приймачем. Працює в умовах температури від -10 до +60 градусів Цельсія.
– Прилад має зв’язок з супутником. Дані, зафіксовані ним, дозволять дізнатися швидкість авто, розгледіти номери та обличчя людей. По фото, завдяки прив’язці прибору до супутника та GPS, можна буде дізнатися про місцезнаходження авто в момент зйомки, на випадок виникнення спірних питань, якщо порушник заперечуватиме зафіксовані факти, – розповів Андрій Соловей, старший інспектор відділу ДПС УДАІ УМВС України у Полтавській області. – Усі фото та відео, зроблені за допомогою пристрою, отримують спеціальний номер. Видалити знімки неможливо, адже нумерація дозволить про це дізнатися. При "скиданні" інформації на комп’ютер, нумерація не "обнуляється", а продовжується.
Прилад «TruCAM» (в перекладі з англ. «чесна камера») вже два роки використовується у Києві і зарекомендував себе з найкращого боку, запевняють полтавські інспектори.
Саме у столицю їздили полтавські спеціалісти, щоб навчитися користуватися апаратом. Одна така «чесна камера» коштує 100 тисяч гривень. Усі три надані в обласне управління столичним керівництвом.
– Звичайно, ці прилади дадуть можливість краще контролювати рух на дорогах, притягувати до відповідальності порушників, – сказав Віктор Поліщук, заступник начальника УДАІ УМВС України у Полтавській області.