Сергій Фоменко Фото: m1.tv
Якщо потрібно випустити пару, лідер відомого українського гурту «Мандри» Сергій Фоменко (Фома) бере до рук гітару і грає хард-рок. Про це співак розповів підтримуючи всесвітню кампанію
«16 днів проти ґендерного насильства».
Зігнати злість чи роздратування на жінці чи дітях фронтмен гурту вважає абсолютно неприпустимим.
- Б’є значить любить - абсолютно дрімучий вислів, нісенітниця. Напевно, пішов з часів феодальних відносин
- Якщо вже накипає, можу вилаятися собі під ніс. Або можу пограти на гітарі хард-рок. І, знаєте, попускає! Ще дуже в таких речах допомагає спорт.
Бити дітей? Є кращі прийоми виховання, вважає Сергій, який сам в дитинстві не мав проблем з дисципліною.
- Було мало випадків, коли карали, адже був досить слухняним. Якщо щось казали, я робив те, що мені казали. І нормально реагував на зауваження. Зі мною було достатньо строгої розмови.
У власній сім’ї співака панують ті ж самі правила.
- У моєї дружини є дорослий син. Йому 15 років. У його вихованні так само. Коли ситуації доходять до якихось різкостей, мені достатньо з ним просто поговорити. Все можна донести в рамках розмови, головне, щоб розмова була переконливою. І я бачу результат – він робить висновки.
На поважливому ставленні до жінки у родині співака акцентується особлива увага.
- Жінка для сина – це передусім мама. Я завжди це підкреслюю. Будь-яка різкість по відношенню до матері в нашому випадку негайно ж викоріняється.
Наостанок Фома висловив свої застереження батькам.
- Я знав раніше багато історій сімей, де бійки відбувалися на автоматі. Були агресивні батьки, а в них і діти агресивними ставали. Це ніби замкнуте коло. І тільки батькам і сила його розірвати.
Полтавський інформаційний сайт «Коло» приєднується до щорічної національної акції «16 днів проти насильства», яка є частиною кампанії «Стоп насильству!».
Спільно з Програмою ЄС «Права жінок та дітей в Україні» сайт представляє низку інтерв’ю з відомими особистостями України, які засвідчують свою небайдужість до проблеми насильства в сім’ї та закликають «Не мовчіть!».
Національна гаряча лінія з питань попередження домашнього насильства та захисту прав дітей: 0 800 500 335