- У минулому 2010 році у нашому травмпункті зареєстровано 607 полтавців, яких покусали собаки, - стверджує Альона Іванівна, головна медсестра міського травмпункту Полтави. – На сьогодні, в поточному році, уже є 55 таких звернень. Ми ведемо статистику поквартально. Сказати конкретно коли найчастіше тварини кусають жителів нашого міста важко. Кожного року по-різному. Так, наприклад, у 2010 році найбільше таких випадків було в 3-му кварталі. За цей період зареєстровано 155 випадків. Тоді як у 4-му кварталі -113.
З 90 укусів собаками полтавців, зареєстрованих в одному із минулорічних кварталів, – лише 37 здійснили дворові собаки.
- Наших пацієнтів, в основному, кусають не безпритульні, а собаки, у яких є господарі, - продовжує Альона Іванівна.
Специфіка лікування залежить від того, за яку частину тіла тварина вкусила людину.
- Якщо це укус стопи, шиї, обличчя чи геніталій – хворого лікують антирабічним імуноглобуліном та курсом вакцини «КоКАВ», - говорить Альона Іванівна . – Для надання допомоги при звичайних укусах, достатньо курсу вакцини «КоКАВ». Таке лікування проводиться безкоштовно.
Працівники міського травмпункту Полтави при укусі людини твариною радять намилити рану господарчим милом і накласти пов’язку. А потім негайно звертатися за допомогою до лікаря.
Довідка «Кола»:
Антирабічна вакцина КоКАВ, виготовлена Федеральним Державним унітарним підприємством “Підприємством по виробництву бактерійних і вірусних препаратів Інституту поліомієліту і вірусних енцефалітів ім. М.П. Чумакова” РАМН, Росія.
Курс вакцинації складається з 6-ти щеплень, вакцина вводиться за схемою на 0, 3, 7, 14, 30, і 90-й день від звернення за медичною допомогою. Доза КоКАВ не залежить від віку пацієнта, і навіть немовлятам призначається по 1 мл. вакцини.
Статистика укусів тваринами щороку є вражаючою.
Так, за даними Міністерства охорони здоров'я, протягом 2008 року було зареєстровано 84057 звернень українців до лікарень зі скаргами на укуси собак, причому лише чверть цих собак були безпритульними.
Та не зважаючи на таку статистику і факти депутати Верховної Рада відмовились посилити покарання за порушення порядку вигулу домашніх тварин (собак). І відклали його на повторне друге читання.
Довідка «Кола»:
Нагадуємо, 3 лютого 2011 року, відбулося пленарне засідання сьомої сесії Верховної Ради України шостого скликання. Розглянувши проект закону про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України щодо порушення порядку вигулу домашніх тварин (собак), народні депутати направили його на доопрацювання, пише kievpress.net.
Проектом передбачалося введення покарання за порушення порядку вигулу собак, якщо це призвело до тілесних ушкоджень потерпілого, у вигляді штрафу від 200 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3400-8500 грн.), громадських робіт терміном від 150 до 240 годин, виправних робіт терміном до двох років або ж обмеження свободи терміном до трьох років. Згідно з документом, якщо таке порушення правил призвело до смерті або тяжких тілесних ушкоджень, то це карається позбавленням волі терміном від 3 до 8 років, у випадку смерті кількох осіб – позбавленням волі на 5-10 років.
До реалізації цих намірів максимум, що загрожувало власникові, чий пес завдав серйозних травм оточуючим, - 119 грн. штрафу.