МНС: Полтавці провалюються під лід, але рибалити продовжують і далі

Новини
Валентина Зайченко16 березня 2011 о 17:03826 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245
Любителі риболовлі нехтують попередженнями і правилами безпеки. В багатьох випадках це закінчується трагічно.

З настанням теплої погоди лід поступово тане та стає вже не таким товстим та міцним як узимку, але на водоймах можна ще побачити групи любителів риболовлі.

Нещодавно працівники Полтавського міського управління МНС провели рейдові перевірки місць масового зібрання любителів риболовлі.

Рибалка з багаторічним стажем розповів, що вже декілька раз провалювався під лід, але все рівно майже щодня займається улюбленою справою.

- В цьому році я вже провалювався та це для мене не є приводом відмовитися від улюбленого захоплення. - говорить житель Полтави Сергій - Зараз я не захожу досить далеко від берега, аби при провалені крізь лід була змога самостійно врятуватися. А тих хто заходить на велику глибину вважаю самогубцями.

Управління МНС у Полтавській області закликає громадян утриматися від виходу на лід.

Якщо Ви провалилися на льоду річки чи озера:

• Широко розкиньте руки по крайкам льодового пролому та утримуйтеся від занурення з головою. Дійте рішуче і не лякайтеся, тисячі людей провалювалися до вас і врятувалися. • Намагайтеся не обламувати крайку льоду, без різких рухів вибирайтеся на лід, наповзаючи грудьми і по черзі витягаючи на поверхню ноги. Головне - пристосовувати своє тіло для того, щоб воно займало найбільшу площу опори. • Вибравшись із льодового пролому, відкотіться, а потім повзіть в той бік, звідки ви прийшли і де міцність льоду, таким чином, перевірена. Незважаючи на те, що вогкість і холод штовхають вас побігти і зігрітися, будьте обережні до самого берега, а там не зупиняйтеся, поки не опинитеся в теплі. • Якщо на ваших очах на льоду провалилася людина, негайно сповістіть, що йдете на допомогу. Підкладіть під себе лижі, дошку, фанеру (це збільшить площу опори) і повзіть на них. Наближайтесь до ополонки тільки повзком, широко розкидаючи при цьому руки. До самого краю ополонки не підповзайте, інакше у воді опиняться вже двоє. Ремені, шарфи, дошка, жердина, санки або лижі допоможуть врятувати людину. Кидати пов’язані ремені, шарфи або дошки треба за 3-4 метра. • Якщо ви не один, тоді узявши один одного за ноги, лягайте на лід ланцюжком і рухайтеся до пролому. Дійте рішуче і швидко - постраждалий швидко мерзне в крижаній воді, мокрий одяг тягне його донизу. • Подавши постраждалому підручний засіб порятунку, витягайте його на лід і повзіть з небезпечної зони. Потім укрийте його від вітру і якнайшвидше доставте в тепле місце, розітріть, переодягніть в сухий одяг і напоїть чаєм.

З початку 2011 року на водоймах Полтавщині сталося три нещасних випадків з людьми на воді внаслідок яких 2 людини загинули та 1 врятована, повідомляє Центр пропаганди Управління МНС у Полтавській області.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter